נציגי המקצועות החופשיים, החברים בהסתדרות הרפואית, בהסתדרות לרפואת שיניים, בלשכת עורכי הדין ובלשכת רואי החשבון, יצאו בקריאה משותפת למ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט ולשרים, בבקשה לאשר את המלצותיה של ועדת סל התרופות בישיבת הממשלה הקרובה, ולעדכן את סל התרופות במינימום הדרוש - 466 מיליון שקל.

לדבריהם, "גם לאחר אישורה המלא של המלצה זו, עדיין תיוותר מחוץ לסל שורה ארוכה של תרופות שיכולות להציל חייהם של חולים רבים ולשפר את חייהם של סובלים רבים נוספים".

המכתב הוא יוזמה משותפת, ראשונה מסוגה, של ארבעת הגופים, המייצגים עשרות אלפי בעלי מקצועות חופשיים במדינה, שקמה מתוך דאגה לסדר החברתי ולמצבם של החולים בישראל. על המכתב חתומים ד"ר יורם בלשר, יו"ר ההסתדרות הרפואית; ד"ר יצחק חן, יו"ר ההסתדרות לרפואת שניים; ד"ר שלמה כהן, יו"ר לשכת עורכי הדין; עופר מנירב, נשיא לשכת רואי החשבון.

במכתב נאמר: "בעשור האחרון, מאז חוקק חוק ביטוח בריאות ממלכתי, העדכון השנתי של סל הבריאות הפך לשק חבטות של משרד האוצר ולא שיקף עוד את החשיבה שעמדה בבסיס התקנתו - שיפור סיכויי ההחלמה האמיתיים של החולים בישראל. במקום רמת עדכון של 2% שנתי מתקציב הבריאות, כפי שנהוג במדינות המערב, סובל עדכון הסל מחסר מתמשך והולך. הגיע העת לתקן עיוות זה".

"מדינה מתוקנת נבחנת גם ביחסה לחולים", מוסיפים וכותבים נציגי המקצועות החופשיים, "עד מתי נמשיך לחזות במראות המבישים של חולים הנאלצים לפשוט יד ולמכור את רכושם כדי להציל את חייהם?"