דודו פישר יוצא מעבדות לחירות

לכבוד חג הפסח הוציאה חברת וידאו קט דיסק נוסף מן הסדרה הבלתי נגמרת של "בגן של דודו" בכיכובו של דודו פישר. הפעם מתכוננים דודו והילדים לחג הפסח ולליל הסדר תוך כדי סיפור יצירת מצרים בשירים חדשים.

, י"ד בניסן תשס"ו | עודכן: 11:44

סדרת התקליטורים "בגן של דודו" הפכה כבר מזמן לתופעה בנוף זמן הפנאי של המשפחות הדתיות בישראל. בסדרה מגלם דודו פישר גנן המפעיל ילדים רכים בגן הילדים. הפעם מספר להם דודו את סיפור יציאת מצרים ועורך איתם את ליל הסדר.

התקליטור "בגן של דודו – מעבדות לחירות" כולל 21 שירים חדשים המתהדרים בעיבוד מדויק ובשירת מקהלת ילדים המוכרת לצופיו הנאמנים של דודו מן התקליטורים הקודמים. חלק מן השירים מספרים את סיפור עבדותם של בני ישראל במצרים ואף מצליחים להעביר את תחושת העבדות הקשה בקצב של השיר ובאיפור המושקע. שירים אחרים מספרים על אפיית המצות, על הגעת הכלים לקראת חג הפסח ועל נושאים רבים נוספים הנוגעים לחג החירות.

באופן כללי מדובר בתקליטור ראוי ביותר העונה על צורך אמיתי לחדש קצת בשירי החג (כמה אפשר לשיר "עבדים היינו" במנגינה הישנה?) והוא אף עבר בהצלחה יתירה את צפיית המבחן של החבר'ה שלי בבית אשר אחרי פעמיים התחילו לשיר את השירים ללא הפסקה ("סכו"ם – קומקום – סירים – גביעים" וכו') אך גם בו, כבכל מוצר מצוי יש מספר נקודות הראויות לתשומת לב.

מכיוון שמדובר בתקליטור לילדים ולא מצויין לאיזה גיל הוא מיועד יוצא שמשפחות רבות נותנות לילדיהם הנמצאים בגילאי שנתיים ושלוש לצפות בתקליטור החדש. לא הייתי מציין עובדה זו אלמלא אופר דודו פישר כפרעה ואלמלא שמעתי ממספר מקורות על ילדים שפחדו מאוד מן הדמות הזאת.

נקודה נוספת ומשמעותית לא פחות היא מחיר התקליטור. מכיוון שמדובר בתקליטור למשפחות דתיות המתברכות פעמים רבות בילדים רבים ובאמצעים מופחתים ניתן היה אולי לצפות להורדת מחיר התקליטור. 70 שקלים לDVD ו60 שקלים לדיסק למחשב זה לא זול. מדוע מיכל צפיר יכולה להפיק דיסק לילדים בעלות נמוכה ב-50% ודודו פישר לא?

(איציק וולף)