התעודה נושאת את הכותרת "הרב הראשון של אור מאופיר". מכינת "אור מאופיר" לפיתוח מנהיגות צעירה בקרב יוצאי אתיופיה, מהווה חלק מישיבת ההסדר וישיבה גבוהה "אור עציון", בראשון הרב חיים דרוקמן, הממוקמת ביישוב מרכז שפירא. הישיבה, בה לומדים כ–200 תלמידים, יוזמת ומעודדת חקר ולימוד של נושאים הקשורים בתולדות עם ישראל ומורשתו בכלל ובנושא החינוך בפרט.

תלמידי "אור מאופיר" משלימים תעודת בגרות, לומדים עם תלמידי הישיבה ומשרתים עמם בצה"ל. במכינה מופעלת תוכנית לפיתוח מנהיגות צעירה לעולי אתיופיה, במסגרתה עוסקים במסורת יהדות אתיופיה, פעילות בקהילה ולימודי רבנות, חינוך והסמכה לשחיטה. המטרה היא להכשיר מנהיגות רבנית לבני הקהילה האתיופית וכך לחזק את מסורת הקהילה ולשלבה בחיים תורניים בארץ.

בתעודה נכתב על גיל ביצ'ה שהוא "הראשון מבין עשרת לומדי הרבנות המסיים את כל המבחנים. את רוב המבחנים עבר הרב גיל בהצטיינות".

מנכ"ל הודיות, אלי שטיין, אמר כי הסמכתו של גיל לרבנות היא הישג אדיר לו, לעדתו ולכפר, שבו סיים את חוק לימודיו התיכוניים. "ההישג גדול במיוחד אם לוקחים בחשבון שגיל הגיע מארץ אחרת, מתרבות אחרת, ללא ידיעת השפה העברית. הוא ניחן ביכולת רבה וברצון עז ללמוד גמרא, הלכה ותורה שבעל-פה. הוא נמנה עם חבורה איכותית שממנה תצמח המנהיגות הבאה שלנו. הלוואי שיירבו כמוהו", ציין בגאווה אלי שטיין.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו