כוח ימ"מ עצר ברמאללה על ביתו של איברהים חאמד, ראש הזרוע הצבאית של החמאס ביהודה ובשומרון המבוקש על ידי כוחות הביטחון מאז שנת 1998, ודרש ממנו להסגיר את עצמו אך רק לאחר שהחלו לקדם דחפור אל עבר הבית נכנע חאמד והסגיר עצמו.

חמאד בן 41, אחראי לרצח של כ-80 ישראלים בפיגועי תופת רבים. כתבנו קובי פינקלר מוסר כי בין הפיגועים הבולטים עליהם היה אחראי ניתן למצוא את הפיגוע בקפה "מומנט" בירושלים והפיגוע בקפיטריה של האוניברסיטה העברית בירושלים.בין הפיגועים אותם כיון והוביל חאמד פיגוע התאבדות כפול משולב במכונית תופת בכיכר ציון בירושלים ב-1 בדצמבר 2001. בפיגוע נרצחו 11 בני אדם ונפצעו עשרות, פיגוע התאבדות בקפה מומנט בירושלים ב-9 במארס 2002 בו נרצחו 12 בני אדם ונפצעו עשרות, פיגוע התאבדות במועדון "שפילד" בראשון לציון ב-7 במאי 2002 בו נרצחו שישה בני אדם, פיגוע מטען בקפיטריה באוניברסיטה העברית בירושלים ב-31 ביולי 2002, בו נרצחו תשעה בני אדם ונפצעו עשרות, פיגוע התאבדות משולב בטרמפיאדה בסמוך למחנה צריפין ובבית הקפה הלל בירושלים ב-9 בספטמבר 2003, בו נרצחו 17 בני אדם ונפצעו עשרות.

במשך שנים התנהל אחרי חמאד מרדף, אך תמיד הצליח להעלם והוגדר על ידי אנשי כוחות הביטחון כ"רוח רפאים".

לדברי גורמים במערכת הביטחון עמד חאמד להכווין ולהוציא אל הפועל פיגועים אסטרטגיים נוספים אשר כללו על פי תכניותיו פגיעה במסילות רכבות ובתשתיות נוספות.