סמ"ר יונתן הדסי הי"ד בן 21 שנהרג אתמול (ד) בהתקלות כוח צה"ל עם מחבלי חיזבאללה בדרום לבנון, תערך היום, יום ה', בשעה 18:00 בבית העלמין בקיבוצו מרחביה. לוחם נוסף שנהרג בקרב הוא  סמ"ר יותם גלבוע הי"ד, בן 21, מקיבוץ מעוז חיים. הלוויתו תערך מחר (ו ) בשעה 10:45 בבית העלמין בקיבוץ. בקרב נפצעו עוד שני חיילים באורח בינוני ושבעה באורח קל.

חילופי אש כבדים התנהלו משעות הצהרים בין כוחות של צה"ל הפועלים בגזרת לבנון משני צידי הגבול לבין המחבלים. פעילות צה"ל התקיימה באזור המושב אביבים, במרכז הגליל העליון. במהלך הקרב חוסל מחבל ואחר נפצע.כוח צה"ל שנכנס לעומק השטח בלבנון לצורך מה שהוגדר 'ציד קטיושות' בשטח הקשה לתנועה נתקל במחבלי חיזבאללה שארבו לכוח. המחבלים פתחו באש לעבר חיילי צה"ל. חילופי אש מתנהלים בין חיילי צה"ל למחבלי החיזבאללה שעות רבות. צה"ל פועל בשיתוף  מסוקי קרב החגים מעל ופועלים. למקום מוזרמים משוריינים וטנקים של צה"ל הנכנסים לפעילות המיידית ולכוח המגבה של הלוחמים.מצה"ל נמסר הבוקר כי "כוחות קרקעיים של צה"ל פועלים באזורים שונים בלבנון". לפי התוכנית, אמור צה"ל להרוס בין 15 ל-20 עמדות במטרה לעצב את קו הגבול החדש.

בתדרוך צה"ל הערב, היום השמיני ללחימה, אמר ראש אגף תכנון אלוף יצחק חקי הראל כי הלחימה נמשכת בשלש חזיתות ברצועת עזה, ביו"ש וצפון המדינה על גבול הלבנון.

הראל אמר כי צה"ל נחל היום הישגים ברצועת עזה. כוח צה"ל בהובלת גבעתי פגע במחבלים חמושים. צה"ל לדבריו ימשיך לפגוע בחמאס ובארגוני הטרור ויצור תנאים להחזרת החייל החטוף הביתה. היום נפלו מספר קסאמים בנגב המערבי וצה"ל פועל לפגוע בארגונים המשגרים את הטילים ולמנוע את המשך השיגור.

ביו"ש סוכלו אירועי טרור ומתנהל מבצע ללכידת מבוקשים בשכם.

בגבול הצפוני,  תקף צה"ל יעדי תשתית ופיקוד של החיזבאללה כולל בבירות. צה"ל התמקד בפגיעה ביעדים בדרום לבנון מהם נורות קטיושות. צה"ל פגע במפקדות במחסני טילים וביכולת לקבל אספקת אמל"ח מסוריה. האלוף הראל הוסיף כי צה"ל פגע במוצבי החיזבאללה וזאת במסגרת הכוונה לשנות מציאות בינלאומית בלבנון. במהלך הקרב נפלו שני לוחמים ונפגעו תשעה. הפעילות לדבריו נועדה לפגוע בחיזבאללה שנערך במשך שש שנים למערכה והשתלט על לבנון. למעשה החיזבאללה הקים מדינה בתוך מדינה והיום מבינים שהחיזבאללה מביא הרס על לבנון.

צה"ל הורה לתושבי דרום לבנון המתגוררים באזורים בהם פועל החיזבאללה לפנות את בתיהם ולעבור צפונה. הפעולה כרוכה בזמן והחיזבאללה נחלש והופך פגיע.

"ימים אלה ימים קשים וזה המקום לחזק את תושבי המדינה אשר בזכות יכולת העמידה שלהם צה"ל יכול לפעול להחזרת הבטחון והחיילים החטופים".

בחיפה נשמעה בסמוך לשעה 13:15 אזעקת אמת, אך לא אותרו נפילות של קטיושות במרחב העיר.בתוך כך במרכז הארץ - נודע על פיצוץ בסמוך לצומת ירקון על פי הדיווחים אין נפגעים במקום. בדיקה שנערכה במקום העלתה כי מדובר בחבית שהתפוצצה בשדה פתוח ולא באירוע חבלני.כוחות צה"ל פועלים מהלילה בשכם ולפנות בוקר החלו מכתרים את מבנה המוקטעה בעיר, שם לטענת גורמי ביטחון מסתתרים מבוקשים בכירים של מספר ארגוני טרור. במוקטעה נמצאות מפקדות מנגנוני הביטחון הפלשתינים ושוהים בה מספר מבוקשים הנמנים בעיקר על גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח מדובר בכח גדול של צה"ל הפועל במקום.בשעות הבוקר החלו דחפורים של צה"ל להרוס חלק מהמתחם, לרבות מפקדת "הביטחון המסכל" שבמקום. במהלך הפעילות פתחו המחבלים באש אל כוח צה"ל שהשיב בירי, לא היו נפגעים לכוחותינו. כוחות גדולים של צה"ל צרו גם על הכלא המרכזי שנמצא ליד מפקדת כוחות הביטחון הפלשתינים בעיר.במהלך הפעילות התפתחו חילופי אש בין הכוחות לבין המחבלים, השוהים במתחם. בידי מערכת הביטחון התרעות רבות על כך שתשתיות הג'יהאד האסלאמי וגדודי חללי אל-אקצה פועלים להוציא פיגועים אל תוך שטחי ישראל בתקופה הקרובה. חלק מההכנות לפיגועים הינם בהכוונה ובמימון של ארגון חיזבאללה, תוך כדי כוונה לפתוח חזית שלישית ללחימה. ברמאללה עצרו כחות צה"ל מבוקש ובסך הכל עצרו הלילה כוחות צה"ל 5 מבוקשים ביהודה ושומרון.