ביוזמת שר האוצר הירשזון עולה הערב אתר אינטרנט מיוחד עבור ילדים. האתר: "מה המצב ילדים?" נועד לסייע לילדים בעקבות מצב החירום בצפון. כתובת האתר WWW.KIDS.GOV.IL

לאתר שותפים גם עמותת סנונית והטלוויזיה החינוכית והוא נועד לסייע לילדים החשופים בימים אלו, ימי החופש הגדול להתרחשויות הקשות של מצב החירום במדינה. באמצעות האתר יוכלו הילדים לקבל אינפורמציה העונה על שאלותיהם, להפיג חששות ולשתף אחרים בחוויותיהם.

באתר נכתב בשפה פשוטה וקלה המותאמת לילדים וניתן למצוא בו את התכנים הבאים:

* יש לי שאלה: מה זה בכלל קטיושה? מי זה נסראללה? למה אני מפחד? - מאגר תשובות לשאלות נפוצות ששאלו ילדים על המצב.  * מושגים בחדשות: מידע פשוט ובהיר לילדים על מושגים מרכזיים ושמות שהם שומעים בחדשות. * סקירה - מה הביא למצב בצפון ובדרום? מהם האירועים שקדמו לנעשה בצפון ובדרום והביאו אותנו למצב החירום שאנו נתונים בו? מידע מסודר ובהיר, בשפת הילדים.

* מפה: כמה רחוק הצפון? איפה זה הדרום? היכן ממוקמת חיפה? המפה באתר מסבירה הכל בצבעוניות ברורה ונעימה ובאופן המותאם לילדים. * פעילויות ומשחקים למקלט: כשיש להישאר בבית או במרחב המוגן, יש להעסיק את הילדים בפעילויות מסוגים שונים. באתר הצעות לפעילויות ומשחקים עם המחשב או בלעדיו.

עוד באתר: * ילדים מדווחים מהשטח: ילדים במצבי דחק רוצים לפרוק את שעל לבם ולספר על מה שעובר עליהם. באתר אפשרות לשלוח תמונות, ציורים, טקסטים, קטעי וידאו וסיפורים של ילדים. כמו כן, * סקרים לילדים: ילדים אוהבים לדעת מה ילדים אחרים חושבים על המצב. זה המקום להצביע ולהשפיע.