הולכת ומתעצמת המחאה של חיילי המילואים נגד דברי רה"מ אולמרט. הבוקר אמר אולמרט כי אחרי הנצחון במלחמה תבצע ישראל את ההתכנסות קרי, גירושם של יהודים אזרחי המדינה מיהודה ושומרון.כבר עשרות חיילי מילואים חתמו על העצומה נגד ראש הממשלה. אחד מהם אודי (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) אמר לכתבתנו כי בעצומה נכתב בין היתר: "האמנם אנו נקראים כעת להילחם, ואולי אף למסור את חיינו, על מנת שאויבנו המחבלים יקבלו פרס בסוף המלחמה ? האם ליבך לא מזדעזע בשעה שאתה גוזר על בית אל ושילה עלי וחברון את דין החורבן וההרס שהגיע בדין לבינת ג'ביל בירת חיזבאללה? האם עלינו לנצח בקרב כדי לסייע לעקירת בתיהם והחרבת ישוביהם של חלק מחיילי החטיבה המתגוררים בהתנחלויות, שרק בימים האחרונים הקריבו מטובי בניהם במהלך הקרבות בלבנון?".

בעצומה, קוראים חיילי המילואים לאולמרט, לחזור בו מדבריו.

אודי אומר עוד כי החתימה על העצומה כמוה כאש בשדה קוצים והוא מעריך כי בתוך זמן קצר יחתמו עליה מאות חיילים. אודי הוסיף כי ההחתמה מתבצעת בד בבד בכמה אתרים בהם נערכים החיילים וכי בסיום ההחתמה תועבר העצומה לידי ראש הממשלה.

מחאה נוספת על דברי אולמרט מביע גם סמ"ר נחי אייל, מילואימניק מגויס ואב ללוחם בסדיר. במכתב פומבי הוא קורא לרה"מ אולמרט לבטל את תוכניתו לעקור את אלמנתו וילדיו הרכים היתומים של רס"ן רועי קליין מביתם שבעלי. במכתבו אומר אייל: "אתך, אדוני ראש הממשלה, נבוא חשבון עם תום הלחימה, לאחר שנפשוט את מדינו. עד אז אדוני, או שתחזור בך ותבקש את סליחת המשפחות האבלות והלוחמים, או שתשתוק ותיתן לנו לסיים את המשימה.

להלן מכתבו של אייל לראש הממשלה:

"כבוד ראש הממשלה, דבריך הקושרים בין מלחמתנו הצודקת בלבנון ובגוש קטיף החרב, לבין תכניתך האומללה לעקירת אלמנתו וילדיו הרכים היתומים של רס"ן רועי קליין מביתם, דקרו כחרב בליבי.

תמה אני מה ראית לנכון לתקוע סכין בגבם של הלוחמים המחרפים נפשם בעת לחימה?

הריני להודיעך כי כלוחם מגויס בצו 8, וכאב לבן לוחם בסדיר, אני וחברי נמשיך ונגן על אחינו הגרים בצפון הארץ ובדרומה, כמו גם על כלל אזרחי ישראל, וזאת למרות דבריך האומללים.

איננו לוחמים עבורך ולא למענך. אנו סבורים כי אתה והממשלה שהיית בכיר בה בקדנציה הקודמת הבאתם עלינו מלחמה זו, הן בליבוי הטרור על ידי חולשה אדירה שהפגנתם מולו בבריחה המופקרת מלבנון ומגוש קטיף, והן מהפחדנות המופקרת שהפגנתם בצפון שאפשרה את התבססותו של החיזבאללה בצמוד לגדר המערכת של המדינה.

למרות זאת כשאנו ואחינו נמצאים בזמן לחימה, אנו נחלץ חושים ונחרף את נפשנו ונפש ילדינו להגנת העם והארץ.

בעת כזו, כאשר כל העם מתלכד ומתאחד נגד אויבים חיצוניים, מדהים אותי שדווקא אתה רוה"מ מנסה ליצור קרע בין הלוחמים.

אתך, אדוני ראש הממשלה, נבוא חשבון עם תום הלחימה, לאחר שנפשוט את מדינו. עד אז אדוני, או שתחזור בך ותבקש את סליחת המשפחות האבלות והלוחמים, או שתשתוק ותיתן לנו לסיים את המשימה".

סמ"ר נחי אייל, מילואימניק מגויס .

מאיר גרוס מהישוב בית אל שבבנימין, אב לחייל הלוחם בלבנון אומר כי "ראש הממשלה מבטא את מחשבות השרים. ואם ממשלת ישראל חושבת שפתרון האיומים על המדינה, והתשובה לרצח אזרחים הם מתן פרס לרוצחים והקרבת יהודים נוספים. ואם גיוס ילדינו הוא רק כדי לאפשר בריחה מעוד חלקים של ארץ ישראל, והבאת האיום אל כל האחרים כי אז יש:

לקום וללכת לגלות כבר עתה. שהרי המדינה מאבדת את רצון קיומה, את הרוח הנדרשת להגנתה, ומעודדת את אויביה תוך כדי לחימת בניה.

לקום וללכת מיחידות המילואים כי כל הקרבות נועדו לגרש את הלוחמים מביתם, ולהביא את הטילים לתוך בתי חבריהם, גם בשפלה.

לקום וללכת מכל מכשיר- צבא, משטרה, פרקליטות וכו'- שנועד לשרת את השליטים המושחתים המנצלים בציניות את בנינו.

או שראש הממשלה יקום וילך, ויקח את ממשלתו איתו. חסרי הבנה, חסרי ידע, חסרי רצון, חסרי חזון, חסרי אמונה. בברירה בין היעלמות המדינה להיעלמות הממשלה- אין למעשה ברירה. ולזה כדאי להתגייס.ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שוחח אמש עם ח"כ אפי איתם בעקבות הדברים שצוטטו בשמו בסוכנויות הידיעות הזרות.

ראש הממשלה הבהיר לח"כ איתם, שהביע בפניו מחאה מטעם חוגי ימין רחבים, כי הוא (ראש הממשלה) עסוק אך ורק בניהול המאבק של ישראל בצפון ובדרום. אולמרט ציין כי המלחמה היא תוצאה של ההתקפה שיזם החיזבאללה נגד ישראל ואין לה שום קשר למהלכים מדיניים בעתיד בזירות אחרות. "בימים אלה, כשעם ישראל מתייחד עם זיכרון החורבן, יש לשמור על אחדות מלאה של צבא ועורף כדי להצליח במלחמה הקשה", אמר אולמרט.

לכתבה נוספת בנושא