רונן: מעריב 'העלים' את ההתנחלויות

חבר 'פורום נהלל' רונן, מותח ביקורת על העלמת ההתנחלויות מ'ישובי ההרוגים' במעריב. זה מתאים לדבריו, לגישה המורעלת ששורה בעתון זה.

תגיות: בניה ריין
רותי אברהם , כ"א באב תשס"ו

בבית העלמין בקרני שומרון הובא למנוחות סרן בניה ריין הי"ד בן 27 . ריין נהרג בקרבות בלבנון בשבת והוא אחד מ 11 (10%) חיילים תושבי התנחלויות, שנהרגו במלחמה בדרום לבנון.

במעריב פורסמה היום רשימת ישובי ההרוגים. הרשימה מונה את כל הערים, הקיבוצים ומושבים שמהם באו החיילים שנהרגו. אך ההתנחלויות 'נעלמו' מהרשימה ובמקומה נכתב  "ישובים אחרים" - קרי עלי עפרה קרני שומרון ועוד.

חבר פורום נהלל צפריר רונן מותח ביקורת על מה שהוא מכנה "העלמת ההתנחלויות", כלשונו, במעריב. "כשצריך להגיד דברים חיוביים על הציבור הנהדר הזה שמחנך אנשים לגבורה, להקרבה ולאהבת הארץ, לפתע אין את המילה התנחלויות, שמא הציבור ח"ו יזהה את ההתנחלויות עם משהו חיובי, וזה בהתאם לגישת מעריב לא יכול להיות".

רונן מוסיף כי בכך "ניכרות אצבעותיה השמנות והגסות של השמאלנות המורעלת השורה במסדרונות עתון זה. עתון שרוחם הרעה של אמנון דנקנר, דן מרגלית וכל חבורת הבריחות, הנסיגות והבגידות, מלווה אותו".

היחס אל עתון זה צריך להיות כאל עתון מערב הסעודית או מאירן אומר רונן. "לא לקנות אותו, לא לפרסם בו ולא להתייחס אליו אלא להמית אותו".

יו"ר אלמגור ארגון נפגעי הטרור, מאיר אינדור אומר כי הוא 'הופתע'. "בדרך כלל אנחנו רגילים שהעתון נוהג ללטף את ה'כתומים' ו'להכניס להם'. נראה שהעורך התורן 'שכח' הפעם את 'הנוהל' והלך ישר למטרה המרכזית".