"הישג צבאי משמעותי, שאינו מובהק", כך מסכמים בצה"ל את תוצאות הלחימה עם החיזבאללה בצפון בדיון בוועדת חוץ וביטחון בכנסת. 

יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, צחי הנגבי, אמר בפתח ישיבת הוועדה, בנוכחות הרמטכ"ל חלוץ "אני מסתייג מהמתקפה האישית, בעיניי המאוסה, על הרמטכ"ל ביממה האחרונה...אני בטוח שדבריי מייצגים גם את חברי הוועדה. התחושה היא שהתפתחה אצלנו תרבות של חריצת דין ואופנה שמאפיינת מפעילי גליוטינות במהפיכה הצרפתית ולא את התרבות שלנו".  

 הנגבי הוסיף ואמר "יש פורומים שבהם ניתן לשאול שאלות ולבקר, אבל כשאדם קם בבוקר, ורואה כותרות הדורשות פיטוריו של אדם עתיר זכויות, שתרם לביטחון ישראל ולקיום המדינה כפי שהרמטכ"ל תרם, זה בלתי מקובל ועצוב, ואני בטוח שהוועדה כולה מחזקת את ידיו", אמר.

הרמטכ"ל חלוץ אמר אתמול כי הפרסומים שמכר את תיק המניות שלו ביום שבו נפתחה המלחמה מרושעים ומגמתיים. העובדות נכונות אמר חלוץ אך המוסיקה שקרית, כלשונו.

הוועדה הסתיימה מבלי שהייתה התיחסות למכירת תיק ההשקעות של הרמטכ"ל. ח"כ צבי הנדל אמר כי הוועדה הסתיימה לפתע כדי לא לאפשר לחברי הכנסת לשאול שאלות את הרמטכ"ל חלוץ בעניין.

ח"כ יובל שטייניץ, אמר בוועדה כי צה"ל נכשל במשימה העיקרית של הגנת המדינה מטילים ורקטות "אך בכל זאת קרה לנו נס ואפילו נס גדול שהחולשות והפגמים נחשפו מול ארגון שולי כמו החיזבאללה ולא מול מדינות ערב היכולות לאיים על קיומנו", אמר שטייניץ.