בראיון ליומן ערוץ 7 אמר סא"ל במילואים יחיאל גילה, השובת רעב מול משרד ראש הממשלה בדרישה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לחקירת כשלי מלחמת לבנון, כי קריאת המפגינים במוצאי שבת בכיכר רבין לממשלה תהיה אחת: הקימו מיד ועדת חקירה ממלכתית.

"אנו דורשים מהממשלה במקום לסובב את כולנו בכחש וללכת סחור סחור ולנסות כל מיני תרגילים ומניפולציות ולמנות אנשים שיכול להיות שהם ראויים אבל יש כאן ניגוד אינטרסים או שהם מונו על ידי ראש הממשלה שצריך בעצמו להיבדק על ידי הוועדה. מאחר וכבר ארבעה שבועות עברו מאז הפסקת האש ועם ישראל רשאי ודורש לדעת מה קרה ושיהיו תיקונים והפקת לקחים מיידים בכל המערכות האזרחיות והצבאיות ולכן אנו קוראים להקמת ועדת חקירה ממלכתית מיד", אמר.

גילה אמר כי אנשי התנועה לאיכות השלטון, עמם הוא שובת רעב, מזמינים את ראש הממשלה להפגנה שתיערך במוצאי שבת בכיכר רבין בתל אביב רק לדבר אחד. "אנו מזמינים אותו להגיד לפני כל עם ישראל שיגיע לכיכר שהוא רואה את הלחץ ומבין שמה שהממשלה עשתה היה לא נכון ויודיע על הקמת ועדת חקירה ממלכתית".

ביחס להפגנה המתוכננת אמר גילה כי זו תהיה פעם ראשונה במדינת ישראל שתהיה בכיכר רבין עצרת המונית אליה יגיעו אנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית ומכל קצוות הארץ. "אין שום מימד פוליטי לעצרת הזאת ואני כאדם שהתעסק במחאה גם בעברי רואה פעם ראשונה שאנשים מגיעים ממש מכל הקצוות וכולם חוברים יחדיו". "אולי זה אחד הדברים הטובים שיצאו מהמלחמה הזאת", סיכם.