תיירני הגליל שציפו להתאוששות מהירה יותר של הקהל הרחב, התבדו. החזרה לגליל היתה איטית יותר מהמצופה. בשבועיים של חודש אוגוסט שלאחר המלחמה נותרו רבים מחדרי האירוח והמלונות עם חדרים פנויים רבים. בשיחה עם מנהלי בתי מלון ובתי הארחה בצפון הארץ מתבררת תמונה כלל לא ורודה.

דובי בנארי- מנכ"ל מלון פסטורל בכפר בלום אומר :"ציפינו כי בימים שנותרו לחודש אוגוסט יהיו נופשים רבים יותר, הצפייה היתה ל-80% תפוסה כשבפועל עמדו רוב המלונות וחדרי האירוח באזור על 50% תפוסה בלבד. "עם זאת יש לציין כי כמות הטלפונים שהגיעה בזמן הלחימה ובימים שאחריה להתעניינות ובדיקת מחירים לגבי חודשי החגים היתה מעודדת . בנארי אומר כי בחודש ספטמבר המלונות בגליל מלאים ברובם "בסוף השבוע האחרון החלטנו לקיים את התכנית המקורית של סופ"ש מוסיקלי בסגנון ברזילאי שפתח את עונת המוסיקה שלנו והיו ביקושים רבים והזמנות ברשימות המתנה שלא יכולנו למלא , מעודף ביקוש, ואני שמח על כך, זה סימן טוב של חזרה לשיגרה ובמלונות האחרים בגליל התפוסות כמעט מלאות" אומר בנארי. הוא מוסר כי לראש השנה עדיין ישנם חדרים פנויים במלונות בצפון , והתפוסה הממוצעת עומדת במלונות על 85% לראש השנה.

לסוכות כבר ישנן הזמנות רבות ובנארי מקווה כי כל חדרי האירוח והמלונות בגליל יתמלאו מחדש"מאיר (כושי) לוי- מנכ"ל כפר הנופש גונן, ויו"ר פורום הלינה הכפרית בגליל ומי שעמד בראש המאבק לפיצויי התיירנים באזור קו העימות בצפון, אומר כי אוגוסט עדיין היה מאוד חלש בחדרי האירוח , בעיקר באלו הממוקמים על כביש 899 ,על גבול הצפון, וכן השבועיים הראשונים של ספטמבר עדיין חלש. לקראת ראש השנה וסוכות ישנה התעניינות רבה והרבה מאוד הזמנות אם כי עדיין ניתן למצוא מקומות פנויים בחדרי האירוח בקיבוצים והמושבים בגליל.

מרים הוד ממטולה אומרת כי דווקא לסוכות התעניינות רבה בחדרי האירוח במטולה והאזור וכי לראש השנה עדיין ישנם מקומות רבים. אך בהחלט ישנה תחושה טובה , רבים מגיעים לבקר באזור.

גיא ירמק- מנהל אתר קייקי כפר בלום ובית הלל אומר כי בשבועיים האחרונים של אוגוסט הגיעו נופשים רבים לשוט ולנפוש באתר, כמו גם באתרי הגליל האחרים, רבים מהם תושבי הצפון עצמם שרצו לטעת בבני המשפחה את תחושת הביטחון וההתרגעות אחרי הימים של הלחימה, אך הגיעו הרבה מבקרים ממרכז הארץ בעיקר בתחושה של תמיכה . ירמק אומר כי מבחינת השוק הפרטי , עמד האתר על 80% תפוסה מכמות המשפחות הפוקדות את האתר בחודש אוגוסט "הופתענו לטובה בעיקר מטיולי המשפחות שהגיעו לצפון להביע תמיכה והזדהות "

ירמק מציין כי האתר אף אירח אלפי חיילים שיצאו מלבנון לשייט ובילוי ללא תשלום הוא אומר כי לגבי השוק המוסדי, הקבוצות, הפגיעה היתה קשה מאוד, בתיירות הפנים ובתיירות הנכנסת ,גם בבודדים וגם בקבוצות , האתר שתכנן הגעה של מעל 1000 משייטים ליום עמד על אפס אחוז! ירמק אומר כי רק בתחילת ספטמבר החלו להרגיש באתרי האטרקציות בגליל הזמנות של קבוצות והחלה התאוששות . "רוב הקבוצות המזמינות כעת, הינן קבוצות שמטרתן אינה רק נופש אלא גם סוג של תמיכה והערכה לצפון" אומר ירמק בנוסף מציין ירמק כי לצערו אין עדיין התאוששות בשוק המוסדי החינוכי "למרות שמשרד החינוך מעודדים טיולים בצפון עדיין אין התאוששות מכיוון זה, אנו מצפים מהשוק המוסדי חינוכי שדווקא יגיע לכאן לטיול בכל הגליל ולשייט בירדן, אני רואה בזה אקט ציוני וחינוכי, להראות לתלמידי מרכז הארץ היכן התרחשה המלחמה והעובדה כי החיים חזרו למסלולם והגליל יפה ומזמין" אומר ירמק.ירמק אומר כי החל מאמצע ספטמבר חזרו הזמנות הקבוצות וכן האירועים לחברות גדולות בשוק המגיעות לאירועים גדולים לעובדים המגיעים לאתר ולגליל גם בשל איכות המוצר והשירות אך גם כתחושת תמיכה.

לתקופת החגים צופים מנהלי האטרקציות בגליל לתנועה ערה ומקווים כמו כולם שהגליל יחזור לשגרת התיירות שלו.

עוד מציין דובי בנארי מנכ"ל פסטורל, כי למרות תחושת החזרה לשגרה , והשמועות כאילו הועברו פיצויים לתיירנים, עדיין ממתינים אתרי התיירות, האטרקציות, חדרי האירוח והמלונות בצפון,  לפיצויים בגין חודש יולי שטרם שולמו, ולהנחיות של מס רכוש לגבי חודש אוגוסט, מאחר ועדיין לא נופקו טפסים בגין חודש אוגוסט. "אנו מקווים מאוד כי הממשלה תעמוד מאחורי הבטחותיה ותעניק לתיירנים את החמצן הדרוש בכדי שנוכל כולנו להמשיך ולקיים אתרי תיירות טובים ויפים בגליל כמו בימים שלפני הלחימה " אומר בנארי.