הפעם לא נעלה בפניכם נושא לדיון, אלא פשוט נבקש אתכם לשגר לעם ישראל את מיטב ברכותיכם לקראת השנה החדשה העומדת לפתחנו.נשמח במיוחד אם תשלבו את ברכותיכם בראשי התיבות תשס"ז.וכרגיל, גם כאן, ברכותיכם הטובות, המעניינות והמקוריות תפורסמנה כאן במלואן או בחלקן.מגיבה מהצפון (4) מאחלת: "שנה של בניה והתחדשות, שנה שבה יתקיימו כל משאלותינו, שנה שבה הקב"ה יגיד לצרותינו די! ושנה שבה יבוא המשיח, אמן! חג שמח ושנה טובה לכולם!"ברכות רבות לביאת משיח הגיעו ומגיב מס' 8 גם מנמק מדוע: "משיח בלבד רק גאולה אמיתית ושלמה. כדאי לבקש את זה כי ממילא עם הגאולה יתגשמו כל המשאלות האחרות".לגילה (16) יש "ברכה מאוד פשוטה", כהגדרתה: "שסוף סוף נתחיל להתנהג כמו עם. עם כבוד, עוצמה, גאווה, אחריות ונחישות של אמת".נחמה רביבו (20) שלחה ברכה מושקעת בצורת מתכון לעוגת שנה טובה (12 מנות) והיא מפרטת: "אופן ההכנה :

לוקחים 12 חדשים, מנקים היטב מקטנוניות, מרירות, קמצנות וחרדות.

מחלקים כל חודש ל 29-30 יום, כדי שיספיק לכל השנה,

מערבבים בכלי גדול: 3 כוסות עבודה, 2 כוסות מצב-רוח טוב והומור, 3 כפות גדולות אופטימיות 1 כף סבלנות

קומץ טקט. קורט הבנה והערכה הדדית.שופכים על כל התערובת הרבה שמחה, וממסים בחום של אהבה.

לקישוט, מוסיפים למאפה זר של תשומת לב, ומגישים יום-יום עם מצב-רוח מרומם.

ושתהיה לכולנו שנה טובה. אמן, כן יהי רצון".בעקבות המציאות המדינית המורכבת כותבת בתיה (22): "בקשות מה' לשנה החדשה צריכות לכלול: "השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה (כמו בזמן משה רבינו, שמינה שוטרים ושופטים מוסמכים מטעמו, על כל אזור קטן) והסר ממנו (=מאיתנו) יגון ואנחה, ומלוך עלינו אתה ה' לבדך בחסד וברחמים, וצדקנו בצדק ובמשפט, מלך אוהב צדקה ומשפט".ולבקשתנו להתייחס לראשי התיבות תשס"ז הגיבו כמה גולשים:

מגיב 5 מציע "תהא שנת ספר זכויות". אותו מגיב ממשיך ומציע בתגובה מס' 6: תהא שנת סיוע (ב) זיווגים. אושר הופמן מלוד (11) מציע "תהה שנת סימון זכויותינו". גיל (14) כותב בנימה מעט מחייכת: תהא שנת ססמוגרף זניח, אולי באווירת רעידות האדמה האחרונות שפקדו אותנו. רחל (18) מציעה שלל אפשרויות של ראשי תיבות: תהא שנת ספרי זכויות, תהא שנת סימן זכר, תהא שנת ספרים זולים, תהא שנה סוּפר זהב, תהא שנת סוף זעקותינו.

לכולכם ולכולנו אנחנו מאחלים: שנה טובה!!!