ועדת הכלכלה קיימה היום דיון על מחסור בלולבים בחג הסוכות ולהעלאת מחירם באופן משמעותי. בסיכום הדיון הקריא ח"כ כחלון הודעה מסכמת על דעת כל חברי הוועדה. "אנו עדים כבר שנים למחסור או ליצירת אשליה של מחסור על-מנת שמחירי הלולבים יעלו. אם אכן כך, ואין מחסור אמיתי בלולבים אלא רק יצירת מחסור לכאורה, ועדת הכלכלה מבקשת מנציגי משרדי התמ"ת, החקלאות והאוצר לשקול צו הפיקוח על המחיר" אמר כחלון.דוידי מרום, יו"ר שולחן מגדלי התמר ומנכ"ל הדקלאים, פנה היום בקריאה לציבור שלא להשחית עצי תמר לצורך סכך או לולבים בחג הסוכות. לדבריו, מדי שנה בתקופה של ערב החג נהרסים עצים רבים, בעיקר באזורים הסמוכים למקומות ישוב ולצידי דרכים, על ידי אנשים שקוטפים את ענפי העץ. במקרים רבים נפגעים עצים צעירים וקטנים הנמצאים בשלב חשוב של התפתחותם, מאחר והם אינם מצריכים טיפוס לגובה.

לדברי מרום, קטיף שמבוצע באופן שאינו מקצועי גורם לנזק ארוך טווח לעץ. הלולבים הם שלב בהתפתחות הטבעית של העץ ורק גוזם מקצועי יודע איזה לולב מותר להוריד ואיך לעשות זאת. הענפים הבוגרים הנדרשים לסכך משמשים בתהליך היצור של הפירות לעונה הבאה. הסרתם פוגעת ביבול שיתן העץ ובהכנסתו של החקלאי.

מרום אמר שידוע לכל שלא ניתן לקיים מצווה על ידי עבירה ופגיעה בזולת, כך שיש להימנע לחלוטין מפגיעה במטעי התמרים ולרכוש את הנדרש למילוי מצוות החג במקומות מסודרים.

בנוגע ללולבים, מנכ"ל הדקלאים מסר שמגדלי התמרים עושים מאמץ, בשיתוף עם משרד החקלאות, לספק את מלוא הדרישה לימי החג, אך זאת מבלי לסכן את הגידול המקומי בהבאת לולבים לארץ שעלולים לשאת עימם מחלות צמחים שיפגעו בענף.