הפגנה נגד יאיר נוה בשל צווי הרחקה
קרוב ל-500 איש השתתפו הערב בהפגנה מול ביתו של אלוף פיקוד מרכז יאיר נווה בגבעת שמואל. המפגינים מוחים על צווי ההרחקה שהוצאו נגד 19 יהודים בחתימתו של נווה.המפגינים יחד עם אישי ציבור ורבנים ונציגים מתנועות רבות, דורשים שנווה יתפטר ומצפצפים במשרוקיות עם המסר "מצפצפים על צווי ההרחקה, לא תצליחו לגרש אותנו מארץ ישראל", "צו הרחקה ליאיר נווה, יאיר נווה, אלוף דיכוי המתנחלים" "עלוב פיקוד המרכז, אנחנו לא האויב". נמסר כי המפגינים הגיעו מכל רחבי הארץ ובעיקר מגוש דן.בכרוזים שחולקו במקום נכתב:אזרח יקר – הידעת על איזה צווים השכן שלך חותם??

איך היית מגיב לו יום אחד, כרעם ביום בהיר, שוטרים היו דופקים בדלת ביתך והיו מוסרים לך 'צו הרחקה מביתך ומכל גוש דן' לתקופה של שנה, ' יש לך 3 ימים להתארגן ולצאת מהבית. לאחר מכן חובה עליך לשהות מחוץ לגוש דן, ולא תבלה את תקופת ההרחקה בכלא'. לשאלה הטבעית שלך: 'אבל למה? מה עשיתי?', השוטרים יענו לך: 'ככה'. 'אבל מה עם המשפחה שלי? העבודה? מה עם הפרנסה?, היו עונים לך: 'זו הבעיה שלך'".נשמע תסריט הזוי? נשמע קפקאי ובלתי אפשרי?ובכן – כך קרה ל 19 יהודים יקרים הגרים בשכונות שונות ביהודה ושומרון – שכונות המכונות 'מאחזים'. בשבועות האחרונים קבלו 19 יהודים אלו, חלקם רווקים וחלקם נשואים בעלי משפחות. צווי הרחקה (צווי גירוש) מכל יהודה ושומרון לתקופה של חצי שנה עד שנה. הם עדיין לא קיבלו תשובה על מה ולמה הם הורחקו מביתם, ממשפחתם. ממקור פרנסתם.

המאחד את כל החבורה הוא שהם עמודי התווך של המאחזים בהם הם גרים. יש להניח שצווי גירוש האלו הם שלב הפתיחה של הממשלה במבצע הריסת המאחזים. מטרת הצווים היא ל'דלל' את אוכלוסית המאחז על ידי הוצאת האנשים הנחשבים פעילים.האדם שחתם על צווי ההרחקה האלה הוא לא אחר מהשכן שלכם אלוף פיקוד המרכז יאיר נווה. באנו כאן, נציגים מתנועות שונות, יחד עם בני משפחה של המורחקים, מול ביתו של נווה. כדי לקיים משמרת מחאה עם מסר פשוט: אם יש לכם ראיות נגד חבורת ה 19 אז העמידו אותם לדין. אם לעומת זאת כפי שאנו יודעים אנשים אלו לא עשו כלום וכל מטרת צווי ההרחקה היא להחליש את האחיזה היהודית בארץ ישראל – אז בטלו נא מיידית את צווי ההרחקה. אפילו לערבים סייעני מחבלים לא העזו לתת צווי הרחקה מיו"ש לעזה כדי לא לפגוע 'בכבודם בחירותם ובקניינם', וליהודים חפים מכל פשע כן יתנו??? איך יתכן דבר כזה במדינת ישראל?.בין התנועות שישתתפו במחאה: נאמני א"י, נוער למען א"י, קוממיות, מטה צפון, נשים בירוק, מגיני ארץ, פורום נהלל, שנית גמלא לא תיפול, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי.