הערב הותר לפרסום כי בפעילות כוחות צה"ל לפני כחודש בבית חנון נעצר המחבל חאלד עמשה, בן 43 מגדודי חללי אל-אקצא, האחראי לפיגוע באיזור התעשיה ארז בשנת 2004 בו נהרג חייל המילואים אמיר צימרמן, בן 25 מכפר מונש.

עמשה נעצר לפני כחודש בידי כוחות הביטחון באיזור בית-חנון. מעצרו סיכל פיגוע באיזור מעבר ארז, שכן בתקופה האחרונה יזם והציעה עמשה למחבלי אירגונו לחפור מנהרה מאיזור התעשיה הנטוש לאיזור מעבר ארז.

בחקירתו בשב"כ הודה עמשה במעורבות בנסיונות החדרת מחבלים מתאבדים לעורף ישראל ובגיוס ואימון מתאבדים למטרת ביצוע פיגועים נגד כוחות צה"ל. הוא אף הביע הסכמה כי בנו יבצע פיגוע התאבדות, ואימן אותו לצורך ביצוע המשימה. עמשה גם הודה בחקירתו כי היה עורב בביצוע ירי רקטות לשטח ישראל. במהלך החקירה התברר כי היה אחראי לגיוס אימון והכשרת שני המחבלים שביצעו את הפיגוע באיזור התעשיה ארז לפני כ-3 שנים, ב-26 בפברואר 2004.

כוחות צה"ל קיבלו מבעוד מועד מידע לפיו מחבלים מתכוונים לחדור אל אזור התעשיה ארז ומשם להכנס אל תוך ה'קו הירוק' ולבצע שם פגוע המוני. על פי המידע, התכוונו המחבלים ככל הנראה להגיע אל הכביש המוביל מקיבוץ יד מרדכי לאשקלון הסמוך לאיזור התעשיה בארז, ושם לבצע את הפיגוע. בהסתמך על המידע הזה, הועמד האזור בכוננות במהלך הלילה ובהוראת צה"ל נמנעה בבוקר כניסת פועלים ישראלים וערבים אל אזור התעשיה. במקביל החלו חיילי צה"ל לסרוק את האזור.סמוך לשעה 06:30 התברר כי המידע שהגיע אכן היה מדוייק. אחד מהכוחות הסורקים נתקל בשני מחבלים חמושים ברובי סער מסוג קלצ'ניקוב ורימוני יד. המחבלים פתחו באש לעבר הכוח והתפתח קרב יריות קצר ממנו נהרג חייל צה"ל. שני המחבלים חוסלו לאחר זמן קצר. ארגון חללי אל אקצא של הפתח' נטל על עצמו את האחריות לפיגוע.תא"ל גדי שמני, מפקד אוגדת עזה דאז, אמר במסיבת עיתונאים מאולתרת במקום הפיגוע כי "בכוונת המחבלים היה לחדור לשטח המדינה מעבר לגדר הבטחון , לבצע פיגוע, ולגרום להרג המוני של עשרות ישראלים הנעים בכביש".