מבצע 'ענני סתיו' ברצועה הסתיים

הסתיים מבצע 'ענני סתיו' למיגור איום הקסאם בצפון רצועת עזה. זאת על אף שגם אתמול נמשך הירי מהרצועה. צה"ל: מומשו יעדי המבצע.

שמעון כהן וחגי הוברמן , ט"ז בחשון תשס"ז

כוחות צה"ל יצאו מצפון רצועת עזה ומבית חנון. מבצע 'ענני סתיו' הסתיים. על פי הודעת דו"צ בפעילות עלה בידי הצבא ליישם את היעדים שהיו יעדה של הפעולה ברצועה.

נזכיר את דבריו של השר פרץ שקבע ביממה האחרונה למבצע כי אין בכוונת צה"ל להישאר ברצועה והוא צפוי לצאת לאחר שיבצע את משימותיו. כאמור, על פי לשכת דו"צ המשימות יושמו בהצלחה ועל כן הוחלט להסיג את הכוחות.

במהלך המבצע נפל בקרב לוחם יחידת עוקץ סמל ראשון קיריל גולשין הי"ד, בן 21 מהמושב שקף.

בלחימה נהרגו 57 מאנשי הרש"פ, כמעט כולם מחבלים חמושים שחוסלו תוך כדי חילופי אש עם כוחותינו. המחבלים חוסלו בין השאר תוך כדי היתקלויות עם 9 חוליות משגרי קסאם. במהלך הלחימה נחשפו אמצעי לחימה רבים, רובי קלצ'ניקוב, מטולי RPG, חומרי נפץ ועוד. באחת התקיפות, אמש, הושמדו 5 משגרי רקטות מוכנים להפעלה.

כאן המקום להזכיר את ירי רקטות הקסאם שנמשך גם אתמול למרות הפעילות הצה"לית.

כתבנו חגי הוברמן מוסיף ומדווח כי כ-2000 פלשתינים עוכבו לתשאול ראשוני על ידי כוחות צה"ל ועשרות מהם הועברו להמשך חקירה על ידי כוחות הביטחון.

במהלך הפעילות, הועברו לתוך מרחב בית חנון בתיאום מנהלת התיאום והקישור בעזה, עשרות משאיות ומכוניות אספקה המכילות מזון, ערכות טיהור מים וערכות היגיינה לתינוקות ולמבוגרים.

בנוסף, הועברו מספר מכוניות ובהן צוותים לתיקון תשתיות מים וחשמל. כמו כן, הועברו אמבולנסים עם צוותים רפואיים ושמיכות לבית החולים.

דובר צה"ל מדגיש כי "פעילות צה"ל מכוונת כלפי ארגוני ותשתיות הטרור בלבד. צה"ל עושה כל מאמץ להימנע מפגיעה באזרחים וממשיך להזהירם שלא לנוע באזורים בהם מתנהלת לחימה".