"מאורעות עמונה יהיו כאין וכאפס לעומת מה שעתיד להתחולל בירושלים אם וכאשר תאפשר המשטרה קיום המצעד". זהו אחד מהאיומים הנשמעים בקרב הציבור החרדי בימים האחרונים, כך טוען עו"ד יורם שפטל, בא כוחו של מנכ"ל לשעבר של החברה לפיתוח ירושלים – קרתא, אפרים הולצברג, אחד מהעותרים נגד המצעד.בעתירה נטען כי בזמנו כשניתן האישור לערוך את המצעד שכונה "הפנינג", נמסר כי הוא יבוטל "אם יתקיים חשש הקרוב לודאי כי מימושן של הזכות להפגין , חופש הביטוי והתהלוכה יהיה כרוך בסכנת נפשות של ממש ובשפיכות דמים".לטענת שפטל, מהאירועים הקשים נגד המצעד המתרחשים בימים האחרונים בירושלים מצטברת ועולה תמונה "של תסיסה רבה והתלהטות יצרים שמצאו כבר ביטויין בגילויים של אלימות קשה, בהתפרעויות משך מספר לילות כולל במוצ"ש 4 בנובמבר, חסימות כבישים בירושלים. בתקיפת שוטרים ואנשי תקשורת ופגיעה בהם. בידויי אבנים ובשריפת פחי אשפה, במעצרים של עשרות מפגינים נגד המצעד בכתובות נאצה 'הדדיות' בניפוץ שמשות של בית כנסת בת"א, ככל הנראה ע"י תומכי המצעד. קיים יסוד סביר ביותר להניח כי הגילויים הנ"ל של אלימות והפרת הסדר הציבורי ... צפויים להחריף ככל שינקפו הימים עד למועד עריכתם ולהגיע לשיאם במהלכם".שפטל אף מצטט התבטאויות שונות של הציבור החרדי ואחרים, בתקשורת ובאתרי אינטרנט, ובהם: "המצעד לא יעבור בירושלים בכל מחיר, אלים ככל שיהיה", "הציבור החרדי מוכן ללכת כהוראת רבניו, עד הסוף במסירות נפש ששום כוח משטרה לא יעמוד בפניה". בציבור החרדי מבטיחים כי "מאורעות עמונה יהיו כאין וכאפס לעומת מה שעתיד להתחולל בירושלים אם וכאשר תאפשר המשטרה קיום המצעד".שפטל מציין כי קיימת חבירה בין פוליטיקאים חרדים לבין התנועה האיסלאמית בנושא ההתנגדות למצעד וכי קציני משטרה בכירים הזהירו בימים האחרונים "כי האירוע עלול להוביל לשפיכות דמים בעקבות כוונתם של מתנגדי המצעד להפר את הסדר במהלכו".לצורך ההתמודדות עם מה שמכונה "ההפנינג", הקצתה המשטרה 8000 שוטרים כולל 2000 חיילים 'המהווים כל מערך השיטור של מג"ב בשטחים'. במד"א נערכו ל'אירוע רב נפגעים' כאשר הוקצו 200 אנשי צוות רפואה, 47 אמבולנסים, 14 אמבולנסים לטיפול נמרץ. תחנת אירוע רב נפגעים, טרקטורונים ואופנועים", כותב שפטל.לטענתו, דין הרשיון המותנה להתבטל משום שקיומו של המצעד "צפוי בודאות קרובה לגרום לתוצאות חמורות ביותר". הוא מוסיף וטוען כי "בהתנגשות בין עקרון חופש הביטוי (ההפגנה) לבין הצורך בשמירה על הסדר הציבורי, חובה זו הפעם, להעדיף את האחרון".יצויין כי מחר יקיים בג"ץ דיון שבו יוכרע אם יתקבלו הבקשות לבטל את המצעד.במהלך הערב והלילה המשטרה טיפלה באירועים רבים שהתקיימו במחאה על המצעד בריכוזים שונים של חרדים ברחבי הארץ. 150 מפגינים חסמו את הכביש קרית ספר – נעלין ושפכו עליו חומר דליק. כוח משטרה שהיה במקום הדף את המפגינים לכיוון היישוב קרית ספר, הכביש נשטף על ידי כוח של מכבי האש ונפתח לתנועה.במרכז העיר טבריה חרדים הפגינו במחאה על המצעד, מהמשטרה נמסר כי הם לא גרמו להפרעה בתנועה.

בבית שמש, המשטרה עיכבה לחקירה שני אנשים שהפגינו נגד מצעד התועבה. בהפגנה השתתפו כ-250 חרדים, כמה מהמפגינים השליכו אבנים לעבר כוחות המשטרה. המשטרה פיזרה את ההפגנה.שיא המחאה היה הערב בירושלים והפגנות התקיימו במספר מוקדים בעיר. כוחות יס"מ חילצו את ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי וסגנו, יהושע פולק, לאחר שחרדים יידו אבנים לעבר אולם השמחות "בנות ירושלים" בעיר בעת ששהו בו. איש לא נפגע.

משטרת ירושלים עצרה ארבעה חרדים ברחוב גבעת משה בעיר לאחר שדירדרו פחי אשפה לכביש. ברחוב כתב הסופר נעצרו שלושה חרדים נוספים לאחר שניסו לחסום צירי תנועה עם פחי אשפה.ארבעה קטינים נעצרו לאחר שיידו אבנים לעבר כוחות משטרה במהלך הפגנה בקרית ספר. מהמשטרה נמסר כי במקום ישנם כ-150 מפגינים שחוסמים לסירוגין את הכביש בתוך היישוב ומבעירים עגלות אשפה. עוד כ-900 איש היו במקום במהלך האירועים אך הם לא נקטו חלק פעיל במחאה והתפזרו מהמקום.