הוועידה נערכת בחצר ביתו של האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע, בברוקלין שבניו-יורק, ובה מוצגות יוזמות חדשות, באמצעותן, יגיעו תכני היהדות אל מיליוני יהודים הפזורים בכל פינה בעולם.

במהלך הוועידה מתקיימים למעלה מארבעים סדנאות ומושבים מרכזיים, שעוסקים במגוון רחב של נושאים, בהם נושאים ייחודים גם לשלוחים מישראל המתמודדים עם בעיות ודילמות שבלעדיות לציבור בישראל.

הערב, לאחר עלייה משותפת של כל השלוחים על ציונו של האדמו"ר מליובאוויטש זי"ע, יתקיים המושב המרכזי החגיגי – ערב הצדעה ענק לשלוחי הרבי מרחבי תבל.

במהלך השנה האחרונה, הוקמו שמונים בתי-חב"ד חדשים. כך עולה מדו"ח של יו"ר ה'מרכז לענייני חינוך' הרב יהודה קרינסקי. אפשר למצוא ברשימה זוגות צעירים שיצאו לפעול בקוריטיבה שבברזיל, בלאס-ווגאס שבנבדה, בקראקה שבפולין, בגיסן שבגרמניה, בפודונג שבסין ובהוי-צ'אי-מין שבווייטנאם.

הערב, במהלך האירוע החגיגי, יכריז הרב משה קוטלרסקי, האחראי מטעם ה'מרכז לענייני חינוך' על אימפריית השליחות של חב"ד ברחבי העולם, על מדינות חדשות, אליהן ישוגרו כבר בקרוב שלוחים חדשים. כך, למשל, יושוגרו שליחים למדינת מונטנה, בה חיים כאלפיים יהודים, והשלוחים החדשים יקימו במקום בית חב"ד שישרת את תושבי המדינה היהודים. גם במערב וירג'יניה, בה מתגוררים כמה אלפי יהודים, ייפתח בית חב"ד חדש. בעצם, לאחר הגעת השלוחים למדינות אלה, יישארו רק ארבע מדינות בארצות-הברית, בהן טרם פועלים שלוחים קבועים: צפון דקוטה, דרום דקוטה, מיסיסיפי, וווייומינג.

אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים של הכינוס הוא טקס ה'ראל קאל' המסורתי, שבמהלכו קורא המנחה, הרב משה קוטלרסקי, מהנהלת הכינוס, את שמות המדינות שבהן פועלים שליחי חב"ד בעולם, והשליחים קמים בתורם וזוכים למחיאות כפיים מקהל המתכנסים.