הרב אריאל: המשטרה דואגת ל'עלייה לתורה'

ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל, נעצר היום לחקירה. הרב אריאל העומד גם בראש בית הדין לעניני עם ומדינה בחסות הסנהדרין נחקר בין היתר על פסקי דין שנתן בית הדין בנוגע לאירועי עמונה וכן על פסק דין שעסק בצווי ההרחקה נגד תושבי המאחזים.

בצהריים שוחרר הרב בערבות לאחר שנחקר במחלק התשאול במגרש הרוסים. על הרב אריאל נאסר לשוחח על הנושא במשך כ- 15 יום.

הרב אריאל סיפר לערוץ 7 "לאחרונה הוציא קצין בצה"ל פקודה ל-20 משפחות לגרש אותן מיהודה ושומרון... אדם שהולך להתחתן או שהתחתן רק עכשיו ואומרים לו לעזוב את ביתו. חובתנו מבחינה הלכתית, כשפונות משפחות שנקרעו לגזרים ע"י הוראה של קצין, לעזור להן. פנינו אליו להתייצב מספר פעמים ולהסביר את עצמו ולעשות תשובה, אך הוא לא נענה ולכן אנחנו ממליצים לא לעלות אותו לתורה. מעלים לתורה מי שמקיים את התורה. המשטרה נזעקה למה לא מעלים אותו לתורה, הגיעו ימים טובים על ישראל שמשטרת ישראל דואגת לעלות קצינים לתורה". הרב אריאל מתייחס לתביעה לדין תורה שהגישו תושבי המאחזים נגד קצין ממכמש הנמנה על הסגל המשפטי של הפרקליטות הצבאית ביו"ש. זאת משום שחתימתו מתנוססת על גבי צוים שהרחיקו אותם מבתיהם. הקצין סירב להתייצב.

בית הדין בראשות הרב אריאל מתח בפסק דינו ביקורת על הוצאת הצווים והורה לגבאי בית כנסת במכמש שלא להעלות את הקצין לתורה בבית הכנסת בישובו.דובר בית הדין פרופ' הלל וייס אומר בתגובה למעצרו של הרב אריאל כי "ההתנכלות לבית הדין לדייניו ולרבנים נוספים שנעצרו השבוע בענין המאבק הלאומי נגד רדיפות היהודים, הנמשכות שעה שעה 'והרשעים כים נגרש השקט לא יוכל', לא ימנעו מבית הדין ומכל ממשיכיו לבקר את משפטם של בוזי התורה".עוד אומר וייס כי המעשה לא ירתיע דיינים ואנשי תורה "לחרוץ דין אמת לאמיתה של תורה". מצוות "לא תגורו מפני איש" היא העומדת לנגד עיניו של כל דין הדן עפ"י דין תורה בישראל, אומר פרופ' וייס.נחקרים נוספים במשטרה הקשורים לבית הדין הם רב הישוב מצפה יריחו הרב קרויזר, הרב יהודה אדרי ודובר בית הדין הפרופ' הלל וייס.