מנהלי אתרי האינטרנט המובילים ועמותת נגישות ישראל ערכו אתמול אירוע בנושא נגישות לאינטרנט תחת הכותרות 'גדולי אתרי האינטרנט בישראל פותחים דלתות לאנשים עם מוגבלות'.

במפגש נכחו מעל ל- 60 מנהלי אתרי האינטרנט הגדולים בישראל, בארוע נפגשו מנהלי האתרים בגולשים עם צרכים מיוחדים, התתנסו בגלישה באינטרנט בלי יכולת להניע את הידיים, בלי לראות וכדומה. בנוסף, למדו המומחים מה המשמעות של הנגשת האתרים מפי מומחי הנגישות של איגוד האינטרנט הישראלי ומנהלי אתרים גדולים שכבר עשו זאת.

יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, מדגיש "מדובר בלמעלה ממיליון אנשים בישראל שמתקשים לגלוש באינטרנט. מעבר לפוטנציאל העיסקי והרווחי שלא מנוצל על ידי אתרי האינטרנט, מדובר פה על דחיקה של קבוצה ענקית של אנשים אל מחוץ לחברה".

"אנשים עם צרכים מיוחדים, זקוקים לאינטרנט יותר מכל אדם אחר" אומר וגנר ומסביר "אנשים עם לקויות ראיה או לקות למידה אינם יכולים לקרוא את האותיות הקטנות בעיתון, בדף החשבון שקיבלו מהבנק או בתוצאות בדיקות מעבדה שקיבלו מקופת החולים. אתר נגיש יאפשר להם לקבל את המידע בצורה ופורמט מותאם למוגבלותם. אנשים עם מוגבלות פיזית לעיתים דחופות יעדיפו קניה דרך האינטרנט במקום לצאת פיזית מהבית". לדבריו, כל המידע קיים היום באינטרנט, "כל שיש לעשות הוא להתאים את אתרי האינטרנט שיאפשרו לכל המשתמשים כולל אנשים עם צרכים מיוחדים גישה מותאמת ונוחה למידע ולשרותים שהם מספקים" אומר יו"ר העמותה.

גילה גרטל, מרכזת פרוייקט הנגשת אתרים לאנשים עם צרכים מיוחדים אומרת כי מטרת האירוע היא שמובילי האתרים בישראל יובילו את פתיחת דלתות האינטרנט לאנשים עם מוגבלויות, בכך שינגישו את אתריהם ויציבו סטנדרט לשאר האתרים הישראלים.