רבה של קצרין, הרב יוסף לוי, נאבק בכותרות המכתימות את עירו וקובע כי מדובר ב"מקום שקט שחרט על עצמו את סמל בית המדרש של האמוראים והתנאים, ולא בכדי. יש בכך כוונה לציין שהמקום מייצג את הערכים שהנחילו לנו התנאים והאמוראים. לכן השקט והשלווה בקצרין הם דברים היוצאים מגדר הרגיל".

 

כשהוא מבקש להדגים את רמת היעדר הפשיעה בעירו הוא מספר על ליל שבת לפני שבועות אחדים כששב הוא עצמו ופייטן שהתארח בעיר משירת הבקשות. הפייטן הבחין שעניבתו נעלמה. הרב לוי הרגיע אותו ואמר לו שאם בקצרין נעלמה העניבה הרי שהוא יכול להיות סמוך ובטוח שהיא תושב לו, ואכן להפתעת הפייטן האורח למחרת הושבה לו העניבה כשהיא מקופלת.

 

הרב מספר על אווירה תורנית הולכת ומתחזקת בעירו. יש כאן בתי כנסיות רבים, גרעין תורני עם כארבעים משפחות, שלוש מכינות צבאיות, בי"ס דרכי נועם. כל משפחה יכולה לחיות כאן חיים יהודיים תורניים מלאים".

 

כשהוא מתייחס לרצח תאיר ראדה ז"ל אומר הרב לוי כי תחושתו היא ש"הרצח שאירע כאן הוא אינו יהודי".לשאלת המראיין, יגאל שוק, הוא מתאר את בית הספר ככזה שהיה נכון לקלוט כל מסר תורני ממורים שמגיעים בין השאר גם מישובי הסביבה, וגם הוא עצמו מלמד במקום וזוכה ליחס חיובי. הרב מוסיף ואומר כי "רחוק עלי להאמין שאחד הילדים הוא שביצע את הרצח. על פניו זה לא נראה מעשה יהודי. קשה להאמין שיהודי יכול לעשות מעשה שכזה".

 

לרב לוי הערה חריפה גם לתקשורת ולמשטרה ואומר כי אמנם "לעצור ולחקור הוא דבר הכרחי אבל אין לפרסם את השמות ובוודאי לא לצלם. זה גובל בלשון הרע והוצאת שם רע על החשוד ועל משפחתו". כזכור, עד למעצרו של רומן זדורוב נעצרו שני חשודים אחרים ששמותיהם פורסמו ולאחר מכן שוחררו.

 

"העיר תתגבר. היא עיר בריאה. יש ברמת הגולן לא רק שמורות טבע אלא גם אנשים מיוחדים", אומר הרב לוי.

להאזנה לראיון