היועץ מזוז מודיע כי לא יפתח בחקירה פלילית בחשד להסתה לגזענות נגד ח"כ אפי איתם. זאת בעקבות דברים שנאמרו על ידו לכאורה במהלך האזכרה של עמיחי מרחביה הי"ד בעלי ושפורסמו לראשונה באתר האינטרנט של ערוץ 7.

במכתב ששיגר המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים שי ניצן נאמר כי בדברים שאמר איתם עולה חשד להסתה.במכתב נטען כי איתם אמר:"לגרש את רוב רובם של ערביי יהודה ושומרון מכאן. אי אפשר עם כל הערבים האלה, ואי אפשר לוותר על השטח, כי כבר ראינו מה הם עושים שם. חלקם אולי יוכלו להישאר בתנאים מסוימים, אבל רובם יצטרכו ללכת."וכן:

"נצטרך לקבל החלטה נוספת.. לסלק את ערביי ישראל מהמערכת הפוליטית. גם כאן הדברים ברורים ופשוטים. גידלנו לנו גייס חמישי, חבר של בוגדים מן המעלה הראשונה. ולכן לא נוכל להמשיך לאפשר נוכחות כל כך עוינת, כל כך גדולה, בתוך המערכת של ישראל".פרקליטות המדינה פתחה בבדיקה בעקבות הפרסומים ותלונות שהגיעו כותב ניצן, והסתבר כי הם נאמרו וכי הם "מעוררים חשד לביצוע עבירה של הסתה לגזענות". כמו כן, מוסיף ניצן, "לאחר בחינת הדברים, הגיע היועץ המשפטי לממשלה למסקנה כי דבריך עולים לכאורה כדי עבירה פלילית זו. עם זאת, על אף חומרת הדברים, החליט היועץ המשפטי לממשלה כי אין מקום זו הפעם לפתיחה בחקירה פלילית בענין זה, וזאת, בין היתר, עקב מדיניות התביעה המצמצמת ביותר בנושאים אלה, במיוחד עת מדובר בהתבטאויות של חברי כנסת.

יחד עם זאת, היועץ המשפטי לממשלה ביקשני להודיעך כי חזרה על אמרות דומות בעתיד עשויה להביא לניהול הליך פלילי נגדך".

בלשכתו של ח"כ אפי איתם נמסר בתגובה כי עמדת מזוז תמוהה, "עמדת היועץ המשפטי תמוהה, וגובלת בניסיון לסתום פיות ולפגוע בחופש הביטוי. ראוי היה, שמערכת התביעה תעסוק בחקירה ובהעמדה לדין של ח"כים ערבים, שביקרו במדינות אויב בשעת מלחמה, והביעו תמיכה והזדהות עם מעשי טרור, כנגד אזרחי ישראל".