חושף שחיתות: עושים בי לינץ'

בדיון בכנסת בנושא ההגנה על חושפי שחיתויות, אמר חושף פרשיית שחיתות ברשות המיסים: עושים בי לינץ.

, י"א בשבט תשס"ז

הועדה לביקורת המדינה דנה היום בנושא ההגנה על חושפי שחיתויות. בדיון נכחו חושפי שחיתויות אשר סיפרו על חוסר האונים בו הם נמצאים לאחר החשיפה.

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בירך על הדיון החשוב ואמר כי "משרד מבקר המדינה עוסק בימים אלה בנושא גילוי שחיתויות למיניהן ובניסיון לעקירתן מהשורש. על חושפי השחיתויות אני יכול לומר שהם אמיצים הפועלים ללא משוא פנים וזכאים לקבל הגנה ראויה. בתקופה האחרונה, גם במשרדי וגם במשרד נציב תלונות הציבור, הגישה היא פתוחה יותר מבעבר".

רפי רותם, אחד מחושפי השחיתויות, אמר: "פתחתי את הפה על תיבת פנדורה ענקית ברשות המיסים ומאז עושים בי לינץ', אבל גם אם הגלגל היה חוזר אחורה הייתי עושה את אותו הדבר. מה שקורה שם פשוט לא יאומן, אנשי עסקים ועבריינים זוכים להקלות, והיום כולם יודעים זאת".

גלית צור, שעבדה במשרד הפנים, בתחום התכנון והבנייה במחוז תל אביב, סיפרה כי מנהלה איים עליה ואמר לה: "אם לא תאשרי לי את התוכנית היום, אין לך מה לבוא לעבודה מחר".

יו"ר הועדה, ח"כ זבולון אורלב סיכם את הדיון ואמר כי הכלים המשפטיים והציבוריים להגנה על חושפי שחיתויות לא מביאים את התוצאה הרצויה והם רק המינימום ההכרחי. אורלב הוסיף כי "הוועדה מבקשת ממבקר המדינה להכין חוות דעת בנושא האמצעים הנדרשים להגנה על עובדים שחשפו שחיתויות במקום עבודתם. הוועדה תשתמש בסמכותה ותציע לכנסת חוקים לקריאה ראשונה שיעברו בהליך מזורז, כדי להרחיב את ההגנה על חושפי שחיתויות".