לקראת עונת הפריחה החליטה החברה להגנת הטבע לברר את רמת המודעות וההכרות של הציבור עם פרחי הבר בישראל והנכונות שלהם לשמור עליהם. מסקר שהזמינה החברה להגנת הטבע שנעשה על ידי חברת מרקט ווטש בנושא הפריחה בקרב מבוגרים ונוער, מתברר שהפרח האהוב ביותר על הישראלים הוא הכלנית.

עוד מתברר שמבוגרים לא מכירים יותר משלושה סוגי פרחים ונוער מכיר רק שניים, רוב הציבור סבור כי עונת הפריחה באביב (והיא דווקא בחורף) . נתון מעניין נוסף- בני הנוער שלא נחשפו לקמפיין המפורסם "צא לנוף אך אל תקטוף", נוהגים לקטוף פרחים בטבע.לפי נתוני הסקר רוב הציבור אוהב פריחה ואף מוכן להקדיש זמן נסיעה כדי לצפות בה, יחד עם זאת הרוב סבור כי שיא עונת הפריחה באביב (כ-80%), אין הוא יודע להגיד שמות של יותר משלושה פרחי בר, כאשר המצב אצל הנוער עוד חמור מזה.

בתשובה לשאלה "ציין שמות של פרחי בר שאתה מכיר", בוגרים: כלנית- 60%, רקפת, סביון ונרקיס- 30% בלבד וחרצית רק 20%.

בני נוער: כלנית 54%, נרקיס 29%, רקפת וסביון רק % 20. את החצב, ציינו משום מה, רק 5% מנוער ו8% מהבוגרים.מרבית המרואיינים יודעים לציין שמות של פרחי בר. הן בקרב המבוגרים והן בקרב בני הנוער. הפרח המזוהה יותר מכל כ"פרח בר" הוא פרח הכלנית. פרחים מוכרים נוספים הם: רקפת, סביון, נרקיס וחרצית בקרב הבוגרים ובקרב בני הנוער: נרקיס, רקפת, סביון וורד. לגבי האחרון מדובר בהכרות עם הפרח המתורבת והאחוזים הגבוהים שהתקבלו לגביו מעידים על ידע חלקי ביותר של הנוער בנושא פרחי הבר וחוסר ההבחנה בין פרח מתורבת לפרח בר. פרחים מוכרים כמו אירוס, פרג, חצב,צבעוני או נורית כמעט ולא הוזכרו על ידי הנשאלים.בארץ קיימים כ- 2700 מינים של צמחי בר. חיזוק נוסף שהתקבל מהסקר לגבי חוסר הידע של הנוער היה בתשובה לשאלה מה משותף ל"כלנית", "נורית" ו"פרג"- למחצית מבני הנוער לא היה מושג לעומת 28% מהבוגרים שלא ידעו. (שכולם בעלי צבע אדום ).בנוגע לידע בנושא פרחי הבר, הן הבוגרים והן הצעירים מציינים ברובם כי שיא עונת הפריחה היא באביב למרות שבפועל מדובר בחורף. לגבי המודעות לחוק האוסר קטיפת פרחי בר, מרבית המרואיינים בשני המדגמים סבורים כי קיים חוק כזה.החלק המדאיג ביותר בסקר נמצא באופן בו הציבור מתנהג בטבע. ניתן לראות בברור שהנוער, שלא נחשף לקמפיין- אסור לקטוף את פרחי הבר, נוטה לקטוף פרחי בר, 47% מבני הנוער הצהירו כי הם נוהגים לקטוף פרחים. מדאיגה עוד יותר ההצהרה של 82% מהבוגרים ו 67% מהנוער כי נתקלו באנשים הקוטפים פרחי בר בטבע, נתון זה מאפשר להסיק כי היקף ה"קוטפים" כנראה גדול יותר מהנתון הקיים. נתון מעניין שהתקבל מהסקר מצביע על כך שאין הבדל משמעותי בהרגלי ההתנהגות בטבע בין עולים לותיקים. הדבר המרגיע בנושא הוא שבבחינת הנורמות החברתיות עדיין רוב הציבור סבור כי כאשר קוטפים פרחי בר נגרם נזק לטבע ולכן יש חשיבות לפעילות הסברתית בקרב בני הנוער בנוגע לאיסור קטיפת פרחי בר.נתון נוסף שהתקבל מהסקר מצביע על כך שיש נכונות, בעיקר בקרב המבוגרים, לנסוע כדי לראות ולחוות את הפריחה, 39% מהבוגרים מוכנים לנסוע יותר משעתיים כדי לראות פריחה.לאור הממצאים של הסקר סבורים בחברה להגנת הטבע כי יש חשיבות רבה לחדש את פעילות ההסברה בקרב בני הנוער בנוגע לאיסור קטיפת פרחי הבר. היום, יותר מתמיד, ברור שאם לא תעשה פעילות הסברתית בקרב בני הנוער מרבדי הפריחה הצבעוניים הפרושים ברחבי ארצנו בחורף לא ייראו אותו הדבר בחלוף השנים.בכדי לשפר את המצב קוראים בחברה להגנת הטבע לציבור פשוט לקחת את הילדים ולצאת לטייל לראות פריחה. לא צריך לנסוע רחוק מדי, במרחק נסיעה קצר מכל מקום בארץ ניתן לראות סוגים רבים של פריחה מרהיבה וצבעונית. בנוסף, מדי שבוע מופע באתר החברה להגנת הטבע "פרח השבוע", ובו פרטים על הפרח, איזורי פריחה ומסלולים מומלצים לטיול.