ישראל תאפשר למשלחת טורקית לערוך ביקור באזור החפירות בהר הבית. כך הודיע ראש הממשלה אהוד אולמרט, העושה בביקור בטורקיה. ראש הממשלה אמר כי לישראל אין מה להסתיר וכי כל מה שנעשה במקום נועד על מנת לשפר את השירות עבור המבקרים בכותל ובמסגדים.

הבוקר הגיע ראש הממשלה, למעונו הרישמי של ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, והתקבל בטקס רשמי. אולמרט קיים עם ארדואן שיחה בארבע עיניים ולאחר מכן התקיימו דיונים בצוותים מורחבים. בהמשך היום יפגש עם נשיא טורקיה סזר, ועם ראשי הקהילה היהודית במדינה.

ראש ממשלת טורקיה, טייפ ארדואן, מתח ביקורת חריפה על מדיניות ממשלת ישראל בפרשת החפירות באזור הר הבית. שעות ספורות לפני פגישתו הרשמית עם ראש הממשלה אהוד אולמרט באנקרה, צוטט ארדואן בעיתוני טורקיה, באומרו ש"טורקיה מוטרדת וכעוסה מהפעולות של ישראל שמעלות את המתח באיזור כולו".

בסביבתו של ראש הממשלה אולמרט, אומרים שהוא הגיע לפגישה עם ראש הממשלה המוסלמי, מצוייד במפות ובתצלומי אוויר של הר הבית, שאמורים להוכיח לעמיתו הטורקי, כי ישראל לא פוגעת בקודשי האיסלם בעבודות בשער המוגרבים.

המנהיגים ידונו בפסגה המתוכננת, בין אולמרט, יושב-ראש הרשות הפלשתינית, אבו-מאזן, ומזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליסה רייס. אולמרט יסביר את הנעשה בהר הבית והסיבות שהביאו את ישראל לפעול במקום כמו כן ידונו המנהיגים בתכנית הגרעין של איראן ובמשא ומתן עם סוריה נוכח ההצהרות בתקופה האחרונה. "טורקיה היא בעלת תפקיד משמעותי במרקם המורכב של האזור שלנו, בהיותה מדינה מוסלמית", אמר אתמול אולמרט.

ראש הממשלה אולמרט שוחח בטרם צאתו עם נדיה כהן, אלמנתו של המרגל אלי כהן, שהוצא להורג בסוריה, והבטיח לפעול להעלאת עצמותיו לישראל. "לטורקים יש השפעה על סוריה וננצל קשרים אלו כדי לסייע בעניין זה", אמר.

נדיה כהן, אלמנתו של המרגל אלי כהן, אומרת הבוקר כי משפחתה אופטימית מאז החל נשיא סוריה לאותת לישראל להתחיל במשא ומתן, "יש לנו אור בקצה המנהרה, אני מבקשת מכל הגורמים לדבר עם הסורים, יש להילחם על האדם שנלחם למען מדינת ישראל". עוד הוסיפה נדיה כהן כי ישראל פיספסה, מסיבות לא ברורות, הזדמנויות שונות לפעול בעניין.