מפכ"ל המשטרה רב ניצב משה קראדי אומר הערב במסיבת עיתונאים כי מסקנות ועדת זיילר הפתיעו אותו וכי הוא יתייחס בהרחבה ובאריכות למסקנות. "זו שעה קשה עבורי ועבור הארגון שאני עומד בראשו", אמר. במשך כל שנותיי במשטרה קיבלתי החלטות קשות, הגעתי למשטרה מתוך בחירה, התאהבתי במקצוע ובמשטרה. קראדי אמר כי הבהיר לוועדת זיילר כי הטענות כאילו מינויו לתפקיד המפכ"ל נבע משיקולים זרים אינן נכונות ומופרכות.

"אני רואה אחריות אישית כערך עליון, אסור לנו להתעלם מדו"חות כאלו" הסביר קראדי והוסיף "למרות שלפי קביעת רוב חברי הוועדה נכון יהיה שאמשיך את כהונתי עד תומה, כמי שהארגון חשוב לו, עלי לקחת בחשבון את מחול השדים שהארגון עלול להיקלע אליו. מתוך רצון לקחת אחריות אישית, החלטתי להודיע על סיום תפקידי כמפקח הכללי של משטרת ישראל".

השר לביטחון פנים אבי דיכטר הודיע לסגן המפכ"ל בני קנייאק על פיטוריו, ובמקומו ימונה לתפקיד ניצב מיקי לוי, המתפקד כיום כנציג המשטרה בארה"ב. דיכטר אמר כי החליט כבר בעבר שיש להחליף את הפיקוד העליון של המשטרה, "הכנתי את עצמי ואת המשטרה לרגע שאחרי פרסום דו"ח זיילר. הרגע שאחרי הגיע. נאמן למחויבותי כשר בממשלה בשלו העת והחובה לצאת לדרך חדשה". דיכטר ציין כי כבר לפני כמה שבועות הודיע למפכ"ל משה קראדי כי אינו מתכוון להאריך את תקופת כהונתו.

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי הגיב להתפטרות קראדי ואמר "עוד מינוי מושחת של חוות שרון הולך הביתה. מדינת ישראל חולה באיידס של שחיתות, ומנגנוני החיסון שלה רקובים. רה"מ, שחייב להלחם בשחיתות, נגוע גם הוא. אין ברירה אלא ללכת לבחירות בהקדם".

כתבות נוספות אודות ועדת זיילר:

תת ניצב לדר: לא כל המשטרה מושחתת

המפכ"ל שוקל את צעדיו בעקבות דו"ח זיילר