בקסבה של שכם נמשך מבצע "חורף חם" לאיתור מחבלים ותשתיות טרור, שהחל הבוקר. הפלשתינים אומרים כי מדובר במבצע הצבאי הרחב ביותר בשכם מזה שנתיים. גורם צבאי אמר לכתבנו, שהמבצע יארך ללא הגבלת זמן.

חיילי צה"ל חשפו בצהריים מעבדת נפץ ובה טיל לאו מוכן לשימוש, מטען נפץ גדול וחמישה מטעני צינור. במהלך הפעילות נפצעו קל שני חיילים. החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי.

כמו כן כוח צה"ל עצר במהלך הפעילות מחבל מבוקש במסגרת פעילות צה"ל לסיכול תשתיות טרור בשכם. המבוקש הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

בנוסף, אש נפתחה לעבר הכוחות בעיר במספר מקרים שונים. כמו כן התפתחו מספר מהומות אלימות שכללו השלכת בקבוקי תבערה ואבנים לעבר הכוחות. מדובר צה"ל נמסר כי החיילים נאלצו להשיב באמצעים לפיזור הפגנות, אין נפגעים ולא נגרם נזק לכוחותינו.

כוחות גדולים של גדוד הסיור של הנח"ל, גדוד הסיור של גולני, גדוד 931 של הנח"ל וגדוד חרוב, יחד עם כוחות משמר הגבול, נכנסו הבוקר לקסבה של שכם, הטילו מצור על חלקים נרחבים בעיר, והחלו בסריקות לאיתור מבוקשים ואמצעי לחימה. על הפעולה מפקד מפקד חטיבת שומרון אל"מ אמיר ברעם. גורם צבאי מסר לכתבנו כי הכוחות פועלים על פי מידע מודיעיני, והם מחפשים מבוקשים על פי שמות שהוכנו מראש. על פי הפלשתינים, המבוקשים שצה"ל מחפש הם מהדי אבו ע'זאלה, עמאר עקוב, סופיאן קנדיל, אמין לבאדה, עבד אל-רחמאן שנאוי ומהדי עקוב.

בנוסף סורקים הכוחות לאיתור אמצעי לחימה. בידי צה"ל וגורמי הביטחון התראות רבות על פיגועים מתוכננים בשכם. בשבת נתפסה בשכם מעבדת חבלה ששימשה להכנת מטענים, ובה חמישה מטעני צינור, שני בלוני גז, רסס רב וחומרים להכנת מטענים. החומרים טופלו על ידי חבלנים של חיל ההנדסה. מתחילת שנת 2006 חשפו כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון שבע מעבדות חבלה, אשר בהן נמצאו מטענים, חומרי נפץ, תחמושת וחומרים רבים נוספים המשמשים להכנת מטעני חבלה.

במהלך הפעילות נפצעו קל שני חיילים לאחר שמחבלים השליכו מיטען לעבר רכב צבאי ישראלי ברחוב "אל-קסבה" בעיר העתיקה בשכם. על פי מקורות פלשתיניים, עיקר הפועלה היא בעיר העתיקה ובמיוחד ברחוב "אל-יאסמין" בתוך העיר. ברחוב נפרסו עשרות חיילים שהשתלטו על מספר בתים.

במהלך הפעולה כיתרו כוחות צה"ל, על פי מקורות פלשתיניים, את בית החולים "אל-וטני" (הלאומי) במרכז העיר שכם, החיילים עקבו את האזרחים שנכנסו ויצאו מבית החולים וערכו חיפושים עליהם.

באותו הקשר, הדחפורים הצבאיים שמו מחסומים וקופיות בטון מסביב למשרדי החינוך בעיר ומנעו מכל התושבים להגיע לצד המערבי של העיר.

משרד החינוך בשכם הודיע על הפסקת הלימודים היום בכל בתי הספר בעיר. אוניברסיטת אל-נג'אח מצידה גם היא הכריזה על סגירת שעריה היום בפני הסטודנטים - 16 אלף סטודנטים וסטודנטיות. לשכת אבו-מאזן פירסמה הודעה האומרת כי "הפעולה הישראלית היא מעין תוקפנות ופשע נגד העיר שכם ונגד תושביה החפים מכל פשע".

 דובר הממשלה הפלסטינית המתפטרת, ע'אזי חמד אמר כי "הממשלה מביעה את תמיהתה מהפעולות הישראליות, בזמן שהמאמצים הפלשתינים להרכבת ממשלת אחדות לאומית מקבלים תאוצה במיוחד לאחר התמיכה הערבית, האסלאמית והבינלאומית לממשלה זו". חמד דרש מהקהילה הבינלאומית ללחוץ על ישראל "להפסקת פשעיה נגד העם הפלשתיני" וקרא לאו"ם לנקוט צעדים על מנת להגן על העם הפלשתיני.

גם חבר המועצה המחוקקת הפלשתינית, תייסיר נסראללה, קרא לקהילה הבינלאומית ,לוועידת הקוורטט והליגה הערבית "לפעול מייד להצלת העיר הפלשתינית שכם אשר נמצאת תחת המצור הצבאי הישראלי הקשה".