בעקבות פרסום בערוץ 7 אותר השבוע נער שבגין הפגיעה בו הוגש כתב אישום נגד שוטר. השבוע פורסם כי המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד השוטר שזכה לכינוי 'השוטר הנוגח', דוד אטייה, בגין פגיעה לכאורה בנער באירועי עמונה.

הנער עצמו לא אותר עד לפרסום, ומח"ש התבססה בהגשת כתב האישום על סרט שהוגש על ידי ארגון זכויות האדם ביש"ע. כאמור, השבוע, בעקבות הפרסום כי הוגש כתב אישום וחשיפתו של הסרט באתר ערוץ 7 אותר הנער. הנער הגיש תלונה למח"ש.יו"ר הארגון אורית סטרוק אומרת כי התלונה מבוססת על סרט שהגיע מעמונה, ואשר נעשו בו פעולות במעבדת הצילום של הארגון כדי לאפשר את זיהויו של הקצין. לדבריה, התגבשות כתב האישום באה בעקבות מאבקו של העומד בראש 'פרוייקט עמונה' בארגון, עו"ד חיים כהן, לכך שהתלונה נגד הקצין תטופל גם בהעדר זיהויו של הנפגע כפי שנעשה הדבר ביחס לאזרחים.

במח"ש התנו את הפתיחה בחקירה, במידע לגבי זהות הנער שהותקף, אך עו"ד כהן טען בתשובתו למח"ש כי "חוסר המידע לגבי זהות הנפגע אינו צריך להוות מכשול בפני קיום החקירה, התקדמותה ואפילו סיומה. ידוע לנו על מקרים בהם הוגשו כתבי אישום נגד אזרחים, אשר פעלו באלימות ופגעו בשוטרים ו/או באזרחים שזהותם לא היתה ידועה למאשימה, ומשכך אין כל מניעה לנהוג גזירה שווה אף בענייננו ולהגיש כתב אישום נגד שוטרים אלו.".

כאמור מח"ש קיבלה את טענת הארגון והגישה את כתב האישום.סטרוק מציינת כי הוגשו למח"ש כמאה תלונות המגובות בראיות, אך לפי שעה הוגשו רק 3 כתבי אישום.

להאזנה לראיון מיומן הצהריים