ראיון עם ח"כ יובל שטייניץ

ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד) התייחס בכנס ירושלים לנושא האיום האסטרטגי על מדינת ישראל ואמר כי איום אחד אינו מבטל את האחרים וצריך להתגונן כלפי כולם. "בשנים האחרונות הזנחנו את הצבא והתעסקנו עם הטרור, פיגרנו אחרי ההתעצמות הקונבנציונאלית בסוריה ובלבנון וקיבלנו אזהרה בקיץ האחרון במלחמת לבנון השנייה".

הוא הוסיף כי אסור לזלזל באף איום, לדבריו, האיום המרכזי שמעצים את האחרים היא החולשה שלנו. "החולשה מגבירה את הפיתוי לתקוף, את הפיתוי להסתכן ואת האגרסיות של כל האיומים מסביבנו. אי אפשר לעסוק באיומים בלי לעסוק במאוים ובחולשה שהוא מגלה בעת האחרונה, בחודשים האחרונים, בשנה האחרונה", ציין.

ח"כ שטייניץ הסביר כי כשממשלת ישראל מבקשת להחרים את החמאס כממשלה טרוריסטית, אך היא לא מחרימה אותם ומעבירה להם כספים דרך אבו מאזן, ואינה מחרימה את אבו מאזן שהקים את הממשלה הזו וחתם על הסכם מכה – זו חולשה. "כיצד ישראל מצפה מארה"ב לא להעביר כספים כשהיא בעצמה העבירה כספים לפני מספר חודשים? שאל שטייניץ והוסיף, "אם ישראל מאפשרת להם להקים ממשלה ומפסיקה במדיניות החיסולים, אם המעשים של ישראל סותרים את ההסברים שלה לעולם היא יכולה להסביר עד מחר בבוקר".

לגבי האיום האיראני אמר שטייניץ כי על ישראל להיות מוכנה ובעוצמות גדולות לכל תסריט, אך פומבית, לעולם, יש לומר כי מדובר באיום כלפי ישראל אך אחר כך גם על העולם כולו.  "יש סיכוי סביר למדי שארה"ב תטפל בעניין, אין לי וודאות וזה לא פותר אותי משום מעשה שאני צריך לעשות בעצמי, ארה"ב נמצאת במצב שיש לה כוחות עצומים שיושבים מול איראן. פעולה שלה תהיה מוצלחת ואינטנסיבית מכל אחד אחר שיפעל", אמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו