יו"ר בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, עזב את הארץ ומתכוון להודיע מחרתיים על התפטרותו מהכנסת, כך דיווח בצהריים אתר האינטרנט "א-סינארה נט", השייך לעיתון א-סינארה היוצא לאור בנצרת.  ההערכה היא כי בשארה עזב את הארץ בשל מעורבותו בפרשה חמורה שעליה הוטל צו איסור פרסום.

בשארה נהג לבקר בסוריה בהזדמנויות שונות. בין השאר הוא וחבריו ביקרו בסוריה בזמן מלחמת לבנון השנייה.

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הורה אז למשטרה לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת עזמי בשארה, וואסל טאהא וג'מאל זחאלקה (בל"ד), בעקבות יציאתם ללא אישור לביקור בסוריה.

ארגון שורת הדין בראשות עו"ד ניצנה דרשן לייטנר עתר לבג"ץ בטענה כי ביקורם של חברי כנסת מבל"ד, עזמי בשארה, ואסל טאהא וג'מאל זחאלקה, בסוריה, גורם לפקיעת אזרחותם ולבטלות חברותם בכנסת.

בעתירה טוען ב"כ הארגון, עו"ד רועי כוכבי, להורות לשר הפנים וליו"ר הכנסת לפעול "כמתבקש מהמצב", לגבי אותם חברי כנסת. זאת לאחר שערכו כאמור ביקור בסוריה בספטמבר האחרון.

אזרח ישראלי היוצא מישראל לסוריה עובר על החוק למניעת הסתננות שלא כדין, ולפיכך "רואים אותו כמי שויתר על אזרחותו הישראלית, ואזרחותו מתבטלת מיום יציאתו מישראל", נטען בעתירה.

"חברי כנסת אלו יצאו כאמור לסוריה ביום 7.9.06, מבלי שהיה בידם היתר מאת שר הפנים או ראש הממשלה להיכנס אליה, ולפיכך אזרחותם הישראלית פקעה מיום יציאתם. עם פקיעת אזרחותם, פוקעת זכותם לשמש כחברי הכנסת. על פי סעיף 6 לחוק יסוד: הכנסת, זכאי להיבחר לכנסת רק מי שהוא אזרח ישראל. האזרחות הישראלית על פי חוק היסוד הינה תנאי מכונן, תנאי-בלעדיו-אין, לחברות בבית המחוקקים הישראלי".