ברוב של 40 קולות מול 23 מתנגדים, אישרה היום מליאת הכנסת בקריאה טרומית, תיקון לחוק שיאפשר למועצת העיר ירושלים שלא לאשר עריכת מצעדים ותהלוכות מעוררי מחלוקת או מתסיסים בתחומי העיר.יוזם החוק, ח"כ אלי גבאי מהאיחוד הלאומי-מפד"ל, אומר כי השינוי שהוצע בחוק יסוד: ירושלים, נועד לחזק את הדמוקרטיה ואת מעמד העיר ירושלים בעיר הבירה של מדינת ישראל אשר לה מעמד מיוחד בעולם. "לא יתכן שתושבי ירושלים אשר בחרו נציגים לעירייה במטרה לייצג את מגוון השקפותיהם, לא יזכו לכך כיוון שנציגים אלו אינם מוסמכים לקבוע כיצד תראה העיר ומה יהיה אופייה של רשות הרבים. כמובן שאין הדבר נועד למנוע מהמיעוטים להביע את דעתם ועמדתם, אלא רק למנוע הפרות של סדר ציבורי ואירועים אשר עלולים להביא למחלוקות ואלימות", מציין גבאי.ח"כ גבאי, בעצמו סגן ראש עיריית ירושלים בעבר, מוסיף כי "חופש ביטוי אינו חופש שיסוי, אינו הזמנה לפרובוקציה, ואינו היתר להתגרות לשמה. מי שרוצה להתיר מצעד שכזה בירושלים מבלבל בין חופש להפקרות. לירושלים ישנה מעמד מיוחד כעיר הבירה, וכעיר בינלאומי אשר לה חשיבות לשלושת הדתות", מדגיש גבאי.במסגרת החוק שהתקבל היום, מציע ח"כ גבאי להפקיד בידי מועצת עיריית ירושלים את הסמכות "לאסור על קיומם של מצעדים ותהלוכות בתחום ירושלים מטעמים של פגיעה בסדר הציבורי, ברגשות הציבור או מטעמי דת".לדברי ח"כ גבאי, "ישנם אנשים, בין אם הם תושבי המקום ובין אם הם מבחוץ, שרוצים לערער את היחסים בין הקהילות ולא להביא לידי בניית חיים משותפים והרמוניים בעיר. נטיות כל אדם הינם עניינו האישי ואין צורך להחצינם בפומבי כמו שלא עושה זאת כל אדם אחר. החוק נועד למנוע מצב של שפיכות דמים ומלחמת אחים, ובעד שקט תעשייתי לטובת התיירות וכלכלת העיר, אשר ניזוקה עד כה בצורה חמורה. העימותים שהתנהלו סביב המצעד עד כה ביזו את העיר ירושלים – בירתנו, ופגעו במעמדה בארץ בעולם".

בנוסף, היום הכחיש שר התיירות, יצחק אהרונוביץ' מעל במת הכנסת את שותפות משרד התיירות בקמפיין התיירות המציג את ירושלים כעיר המעודדת מצעדים וקשר פרובקטיבי, "אין במשרד התיירות כיום שום קמפיין מהסוג שפורסם... קמפיין זה פוגע בי אישית", אמר השר, והוסיף כי הוא גם מתנגד לקיום המצעד בבירה, כך מוסר כתבינו בכנסת ידידיה הכהן.

מגיש השאילתה, ח"כ יצחק לוי (איחוד לאומי-מפד"ל) ציין בשאילתה כי הקמפיין מבזה את המדינה ובעיניו מרחיק תיירים, "קיבלנו תגובות מקהילות יהודיות רבות שנפגעו מהתמונות שהופצו", אמר.