העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (ו') כי אולמרט הציע לסורים שבתמורה לשלום מלא עם ישראל ולניתוק הברית עם איראן ועם ארגוני הטרור, תקבל סוריה את הגולן. גורם מדיני בכיר אמר אמש לעיתון כי בשאר אסד עדיין לא הגיב לפניותיו של אולמרט.

מסקר מעריב ומכון TNS טלסקר שנערך השבוע עולה כי רק 10% תומכים בנסיגה מלאה מרמת הגולן, 40% תומכים בנסיגה חלקית בלבד, ו-44% מתנגדים לכל נסיגה כלשהי.

תגובות למסריו של אולמרט לאסד:

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער קורא לסיעות ישראל ביתנו וש"ס לפרוש לאלתר מהממשלה. זאת בעקבות חשיפת המסר שהעביר אולמרט לאסד בדבר נכונותו לנסיגה מלאה מרמת הגולן."לאולמרט אין לגיטימציה מהציבור לנסיגה מהגולן והמשך כהונת ממשלתו מסכנת את בטחון ישראל", אמר סער. "הרחק מעין הציבור מתרחשים מהלכים שעלול להיות מסובך מאוד לעצור אותם בהמשך, ואחריות לכך מוטלת על כל חברי הממשלה והקואליציה", הוסיף.

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל) , אומר כי אולמרט מוכן למסור את הכיסא שלו. זאת בעקבות חשיפת המסר שהעביר אולמרט לאסד בדבר נכונותו לנסיגה מלאה מרמת הגולן.  לדבריו, אולמרט מנסה להציל את עורו והצהרתו בדבר נכונותו לוותר על הגולן היא ניסיון הישרדות נואש. "ראש הממשלה צריך להתפטר לאור כשלי המלחמה והחשדות הפליליים נגדו ולא לנצל את הזמן השאול שנותר לו בתפקיד למכירת חיסול של הגולן", הוסיף. אורלב מצהיר, "אולמרט לא יצליח לחקות את שרון והגולן לא יימחק כמו גוש קטיף". 

חבר הכנסת אפי איתם (האיחוד הלאומי) אומר בתגובה כי ממשלת אולמרט שנכשלה בלבנון נוהגת כעת כפי שנהגו משטרים כושלים לאורך ההסטוריה. "בניסיון לטשטש את אחריותה למחדל היא פונה להרפתקאה מדינית מסוכנת", אמר. איתם, תושב הגולן, אומר כי רוב אזרחי ישראל וחברי הכנסת מתנגדים לירידה מהגולן ומוסיף כי תושבי הגולן בטוחים שהעם יגן על הגולן וימנע מהממשלה הכושלת להמר על בטחונם ועתידם של אזרחי ישראל.

ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) אמר כי כתלמידו של שרון, שואף אולמרט להפוך לאתרוג החדש. "עם אחוזי תמיכה אפסיים, חקירות פליליות וקואליציה מתפרקת, הוא נאחז בקרנות המזבח ומשמיע את הקולות האהובים על קובעי הטון בשיח הציבורי", אומר אדלשטיין.

חבר הכנסת צבי הנדל (איחוד לאומי-מפד"ל) מגיב לפרסום מגעיו של אולמרט עם אסד ואומר כי אין צ'אנס כי אולמרט יצליח להוביל מהלך כזה. "למנהיג מושחת שזוכה לתמיכת 2% מהעם ו-60% ממושחתי הכנסת אין צ'אנס להעביר מהלך מטורף של עקירת רמת הגולן", הוא מסביר. "אני מאוד מקוה שסאגת האתרוג לא תשוב", מוסיף הנדל.

"מבלי להניד עפעף הוא מצהיר כי הוא מוכן להיפטר מרמת הגולן. במסווה של מנהיג אחראי, הוא קרא השבוע להפסקת הפטפטת בנושא סוריה, אך כעת מתברר, שעשה זאת כדי לפנות את הזירה התקשורתית לספינים הבלעדיים שלו", אמר אדלשטיין.

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, גילה אתמול בראיון שהעניק לתחנת הרדיו "רדיוס" כי אסד הסכים לוותר על החרמון, "בהיותי ראש ממשלה, ניהלתי מגעים עם חאפז אל-אסד, והוא הסכים לתת לי את החרמון...אמרתי לאסד שיש לי תנאי מוקדם, החרמון, כי יש איום מאיראן, והוא נתן לי אותו. אני מוכרח להגיד שהופתעתי, ושמחתי".

גורם רשמי בסוריה אמר אתמול (ה) לסוכנות הידיעות הצרפתית כי מדינתו מוכנה לנהל משא ומתן עם ישראל, "אנו מוכנים לחדש את המשא ומתן לשלום ואנו מעונינים לפעול לשלום".

ראש הממשלה הבהיר השבוע בישיבת הקבינט כי אינו פוסל דיאלוג מול הנשיא בשאר אסד. בסיכום הדיון אמר ראש הממשלה כי ישראל מעוניינת בשלום עם סוריה. "פניה של מדינת ישראל אינן למלחמה עם סוריה ויש להיזהר מתסריט של 'מיסקלקולציה' שעלול להביא להתדרדרות ביטחונית", הדגיש ראש הממשלה והוסיף כי ישראל פעלה בערוצים מדיניים שונים על מנת להעביר מסר זה לסוריה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו