שטיינייץ: הגיע הזמן להפסיק לפזר אשליות

ח"כ שטייניץ קורא לרה"מ להתנות את הפגישה בשארם, בפעילות פלשתינית ומצרית ממשית נגד ארגוני הטרור ביו"ש והברחות הנשק מסיני לרצועה.

, ה' בתמוז תשס"ז

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ קורא לראש הממשלה להתנות את הפגישה בשארם, בפעילות פלשתינית ומצרית ממשית כנגד ארגוני הטרור ביו"ש והברחות הנשק מסיני לרצועה. "הגיע הזמן להפסיק לפזר אשליות על הזדמנויות שלום חדשות, ולעמוד סוף סוף על מימוש התחייבויות החתומות של הפלשתינים והמצרים גם יחד".

 ראש הממשלה אהוד אולמרט, ויו"ר הרשות הפלשתינית, אבו מאזן צפויים להשתתף בשבוע הבא בפסגה אזורית בשארם א-שייח. בפסגה יטלו חלק נשיא מצרים חוסני מובארק, ומלך ירדן עבדאללה השני.

בפגישה ידונו השניים, אבו מאזן ואולמרט, בהשתלטות חמאס על רצועת עזה והקמת ממשלת החירום הפלשתינית ביהודה ושומרון.
יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, אמר אתמול (ד') בנאומו בפני המועצה המרכזית הפלשתינית כי "אין דיבור ואין שיחות עם הרוצחים המורדים" כאשר הוא רומז לתנועת חמאס שהשתלטה על רצועת עזה. אבו-מאזן אמר כי חמאס ניסה להקים מדינה עצמאית מטעמו בעזה, צעד שלדבריו יחסל את תקוותם של הפלשתינים לעצמאות.

אבו מאזן חשף בנאומו את פרטי ניסיון ההתנקשות בחייו על ידי תנועת חמאס ואמר שהוא קיבל סרט מצולם מאחד מאנשי חמאס ובסרט נראה בבירור פעילים מתנועת חמאס שמכינים מטען במשקל 250 ק"ג. שלושה מהם אמרו שמטען זה מיועד לאבו מאזן והמטען שנכין לאחריו יהיה לביטחון המסכל.