שעות ספורות לפני קיום המצעד הצפוי, הורה שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, למדינה ולנציגי הבית הפתוח להשיב תוך שעתיים על עתירתם של איתמר בן גביר ויעקב שטרנברג המבקשים לעצור את קיום מצעד התועבה בשל עיצומי מכבי האש.

העותרים טוענים כי חוסר הצבת כבאיות לאורך המצעד הצפוי, בגלל עיצומי הכבאים, נוגד את פקודות המשטרה ועל כן צריך לבטל את המצעד.

ח"כ אורי אריאל יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפדל קרא הבוקר לשר לביטחון פנים להיות הראשון ששומר על החוק, וכיוון שאין אישור ממכבי האש לקיום המצעד היום בירושלים, לבטל את קיומו. "לא ייתכן ששר הממונה על האכיפה ייפר בעצמו את החוק", אומר אריאל.עו"ד נפתלי ורצברגר, שמייצג את תנועות הימין, פנה הבוקר במכתב דחוף למפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, בעקבות הפרסום לפיו אין אישור של מכבי אש לקיים את מצעד התועבה.במכתבו מזכיר ורצברגר כי רק אתמול עצרה המשטרה את קיום מצעד הבהמות, בטענה שאין אישור של משרד החקלאות. ורצברגר מדגיש כי מדובר באישור מחייב על-פי חוק.

בשעה 14:00 צפויים להתכנס שופטי בג"ץ כדי לדון, בתשובות שיתקבלו מן המשטרה ועל פיהן יפסקו האם יתקיים האירוע.לפי כשבוע, פתחו כ- 1500 כבאים בעיצומים בגיבוי ההסתדרות. הכבאים הפסיקו את אבטחת האירועים בכל רחבי הארץ. הכבאים אף לא מבצעים הדרכות פנים וחוץ, לא מבצעים חקירת דלקות, לא מבצעים ביקורות, אינם מוסרים חוות דעת למניעת דלקות ואינם נותנים אישורים לתוכניות אישורים לעסקים. הכבאים אף לא מבצעים תרגילים ואימונים, לא מבצעים עבודות של תחזוקה לציוד ומבנה ולא מקיימים ישיבות וביקורות משותפות עם נציבות הכבאות וגורמי חוץ.