נחנך מצפה ע"ש רב סרן בניה ריין

נחנך "מצפה בניה" - ע"ש רס"ן בניה ריין שנפל במלחמת לבנון השניה. המצפה נמצא בסמוך למקום ממנו יצא ריין אל המלחמה ממנה לא שב.

, ו' בתמוז תשס"ז

לאחרונה נחנך בסמוך לקיבוץ משגב עם מצפה חדש של קק"ל - "מצפה בניה", ע"ש רב סרן בניה ריין, שנפל במלחמת לבנון השניה. המצפה נמצא בסמוך למקום ממנו יצא ריין אל המלחמה ממנה לא שב. את המצפה בנתה הקרן הקיימת לישראל, מתוך כוונה לשמר אתרים הקשורים לבוני הארץ.

רס"ן בניה ריין עמד בראש "כוח בניה", צוות טנק אשר חילץ פצועים, חילק מזון ותחמושת תחת אש תוך גילוי אומץ לב נדיר. על פועלו במלחמה, הוחלט להעניק לבניה ציון לשבח.

בניה שאהב את הצבא, היה גאה להיות חייל. ביומנו, בעת ביקור במחנות ההשמדה בפולין כתב: "...אך אני יודע שהמוות הזה הוליד חיים והחיים האלה הם אני, אתה, הם, אנחנו... החיים האלה הקנו לי את הזכות להיות חייל בארץ ישראל..."

במהלך מלחמת לבנון השניה נהרסו חלקי טבע נרחבים בצפון הארץ. בניה היה חובב טבע וטיולים, והקמת המצפה כחלק משיקום נופי הצפון הינה דרך ראויה להנציח את שמו.

בטקס חנוכת המצפה, במעמד כ- 300 אנשים, נשאו דברים הרב צפניה דרורי, רבה של קרית שמונה, ח"כ אפי איתם, מר אברהם דובדבני, יו"ר עמית קק"ל, נציגי המשפחה והחברים.