המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, מציע לסגת מרוב יהודה ושומרון, אך לספח את גושי ההתיישבות הגדולים, תוך היעזרות בכוחות נאט"ו, להבטיח את הביטחון. לדבריו, יש לחדש את המשא-ומתן עם הפלשתינים ולדון בעקרונות הסדר הקבע, משום שבפעם הראשונה לאחר שבע שנים, יש פרטנר בצד השני.

"הכיבוש מאיים על עצם קיומנו ועל מעמדנו הבינלאומי", אמר השר רמון הבוקר בראיון ראשון לרשת ב' מאז שהורשע במעשה מגונה.

השר רמון הסביר כי לא חזר לחיים הפוליטיים בשמחה ובחדווה. "אני מכבד את מי שמתנגדים לחזרתי, אך איני מסכים עימם". הוא סירב להשיב לשאלות בעניין הנשיקה האסורה, ואמר כי הוא מבקש להניח את הפרשה מאחוריו.

עדותו של השר חיים רמון בועדת וינוגרד הותרה אתמול (חמישי) לפרסום. בעדותו מתח רמון ביקורת על התנהלות ראשי הצבא במהלך מלחמת לבנון השניה. רמון אמר כי התנגד למהלך קרקעי וסבר כי חיל האוויר מסוגל לפתור את הבעיה, "הרושם הכללי שהצבא נתן, היה שהמתקפה האווירית והארטילרית תעשה את העבודה", אמר רמון.

רמון אמר בעדותו בוועדת וינוגרד כי הוא הצביע בעד יציאה למבצע קרקעי לקראת סיום המלחמה, כדי לתת גיבוי לראש הממשלה "חוסר גיבוי לראש ממשלה שעומד בראש מערכה מדינית, היא בעיה מאוד קשה. קשה לנהל את זה, ואני חושב שזה התחייב גם ממה שאני חושב באופן עקרוני וגם כמובן במערכת יחסים מאוד קרובה עם ראש ממשלה, שאני חשבתי שזאת תהיה פגיעה קשה בסמכותו וביכולתו להנהיג בעת מלחמה, אם יהיה אפילו מיעוט גדול בממשלה שמתנגד".