ד"ר מיכאל בן ארי תוקף ביומן ערוץ 7 את הוצאתו לאור של ספר חדש, ובו דיונים שהתקיימו בימים שקדמו לעקירה בישיבת הר עציון שבגוש עציון.

 

לדברי ד"ר בן ארי הוצאתו של הספר 'בסערת העקירה' ועצם הדיון שהתקיים בישיבה, לא היו מתאפשרים אם היה מדובר בעקירת כפר ערבי. לטעמו, קיומם של הדיונים נועד אך ורק כדי לתת לגיטימציה לגירוש. "יש לי שאלה מרכזית", אומר ד"ר בן ארי "שנה לפני הגירוש כל מי שאני מכיר עמד בצמתים ופעל במחאות נגד הפשע הלאומי, המוסרי והדתי הזה. בישיבה באלון שבות, לעומת זאת הגירוש הוא חלק מהאג'נדה שלהם. מדובר באישים כמו הרב עמיטל שמזה שנים זו תפיסת עולמם".

 

לטעמו של בן ארי, עצם הדיון המתמקד בשאלה אם שייך כאן דינא דמלכותא אם לאו, הופך את הדיון לפשע חמור אף מהעקירה עצמה, כיוון שהוא העניק לראש הממשלה שאז, שרון, את היעד אליו חתר. "שרון היה בספק לגבי היחס של הציונות הדתית למעשה. מטרת הדיון הייתה לזרוע ספקנות, והוא קיבל אותה ספקנות על מגש של כסף".

 

ד"ר בן ארי מזכיר ומציין כי בדיון השתתפו גם אישים כדן מרידור, פרופ' רביצקי, פרופ' גביזון ואחרים, אותם הוא משייך באופן מיידי וישיר לשמאל הרואה בגירוש ועקירת יהודים חלק בלתי נפרד מתפיסת עולמו. כמו כן הוא מזכיר שבאופן יחסי התפיסה הרווחת בישיבת הר עציון רואה מזה שנים את עקירת הישובים כמהלך לגיטימי, זאת בניגוד למרבית הישובים והישיבות ביו"ש. "הם היו צריכים להגיד את זה שזו התפיסה שלהם. להגיד שהם רואים את הדברים אחרת, כי הם לא בקונצנזוס", בן ארי סבור שעצם ההתייחסות לישיבת הר עציון כמייצגת את מוסדות הציונות הדתית, מערערת את התפיסה הכללית שהעקירה והגירוש אינן אלא פשע מוסרי וערכי.

 

האם באותה מידה היו מוכנים הרב מדן והרב ליכטנשטיין להשתתף בדיון שבו גברים דנים על מוסריותו של אונס? האם הם היו משתתפים באותה מידה בדיון על גירוש ערבים? הרי רביצקי "היה נשכב מתחת לגלגלי הטרקטורים".  בן ארי מגיב בזעם על עצם הצבת עקורים מול קצין צה"ל שגירש ומתאר את תחושותיו באחד מהדיונים.

 

"אם אתם כאלה ליבראליים מדוע לא תקיימו דיון 'בסערת העקירה' על פינוי אום אל פאחם? הרי ידוע לכולם שעל גופותיהם של תלמידי ורבני הישיבה לא יתקיים דיון כזה. הוצאתו של הספר והלגיטימציה שהוא נותן לעקירה היא פשע חמור אף יותר מפשע העקירה", חותם ד"ר בן ארי את דבריו.