אתמול קבע בית הדין של הליכוד כי אין בסיס לטענות נגד יו"ר חטיבת 'מנהיגות יהודית' בליכוד, והמועמד מטעמה לראשות התנועה, משה פייגלין והוא יוכל להתמודד על ראשות התנועה בבחירות הפנימיות בעוד כשבועיים.

בראיון לערוץ 7 אומר משה פייגלין כי נתונים שיש בידיו מורים על עשרות אחוזים ממתפקדי הליכוד תומכים בו ובדרך אותה הוא מייצג.

 

פייגלין אינו מקבל את הקביעה שחוסר ניסיונו בהנהגה הפוליטית יהיה בעוכריו. הוא משוכנע כי דווקא חוסר מחויבותו למסגרות פוליטיות קיימות והעובדה שלא שם ידו בתככנות הפוליטית מאפשרת לו להציג לעם חזון חף משחיתות, חזון יהודי אמיתי. לטעמו במציאות הטיטאניק בה נמצאת מדינת ישראל רק אדם חף מתככנות פוליטית יוכל להציג שינוי של 180 מעלות ולהציל את המדינה. במקרה הזה "דווקא חוסר הניסיון הוא היתרון הגדול".

 

עם זאת, בניגוד לעבר מבהיר פייגלין כי הפעם, אם לא יזכה בראשות הליכוד יתמודד על כהונה כחבר כנסת.

 

בדבריו מוסיף פייגלין ושולל את התחושה הרווחת בציבור הדתי לאומי ולפיו אחיזה בהגה השלטון תבריח עשרות אחוזים ממצביעי התנועה למפלגות שכנות כ'עבודה' ו'קדימה'. לדבריו על הציבור האמוני להפנים שהוא הוא המרכז, הוא הוא המנהיגות ולא לחשוש מתדמית קיצונית, דתית ימנית. "התובנה שלנו היא שאנחנו העם ואנחנו המייצגים שלו. מה שקורה עם נתניהו הוא שהוא מנסה להיראות שמאל לייט, אבל הציבור לא מכיר ההבדלים בין נתניהו לברק ואומר שאם נתניהו הוא החיקוי אז למה לא לבחור במקור. התקשורת תדחק בציבור להצביע למקור ונתניהו יפסיד".

 

ואם למישהו נדמה שמדובר כקוריוז לא רציני. פייגלין מציג נחישות וביטחון נדירים: "אנחנו שואפים לנצח ובאפשרותנו לנצח את הפריימריז ולעמוד בראש המדינה", הוא חותם את דבריו.