עשרות ניצולי שואה התאספו בגן הורדים בירושלים יחד עם אלפי סטודנטים ובני נוער והחלו לצעוד למשרד ראש הממשלה בירושלים תחת הכותרת "מצעד החיים" במחאה במחאה על הקצבה הנמוכה שהציע ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לניצולי השואה.

אחד הניצולים אמר לכתב ערוץ 7 כי "אנו מנסים להחזיר את הכבוד שנלקח לניצולי השואה". הצועדים לובשים חולצות עם הכיתוב "השואה עדיין כאן".

יו"ר הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, זאב פקטור אמר בעצרת בסיום "מצעד החיים" כי אסון השואה אינו נקלט עדיין בתודעתו של עם ישראל. "לא באנו לבקש נדבות או טובות, באנו לבקש את מה שהניצולים הביאו איתם, בימי הזקנה שלנו אנחנו כה זקוקים לכסף זה", אמר. פקטור הוסיף ואמר, "אם הדבר לא ימצא את פתרונו בחיינו,אנחנו לא נשתוק. אני מקווה שהממשלה תבין שטעתה".

ח"כ קולט אביטל (עבודה) המשמשת כיו"ר העמותה הפרלמנטרית למען ניצולי השואה, צועדת עם ניצולי השואה במחאתם.

ח"כ אביטל קוראת היום לראש הממשלה להיכנס לעובי הקורה כדי למצוא פתרון הוגן לניצולי השואה, ולא לאפשר לפקידי האוצר להטעות אותו במספרים מנופחים ומוגזמים.לדבריה, "יש להעביר בדחיפות כספים ל-80 אלף ניצולי שואה החיים מתחת לקו העוני, ותחילה למבוגרים שבהם".

ח"כ ראובן ריבלין, בעבר יו"ר ארגון הגג של ניצולי השואה, קרא הבוקר לניצולים שיצעדו היום בירושלים, שלא לצעוד ענודים בסמלי השואה. "אסור לעשות שימוש בסמלים אלו בשום מאבק בתוכנו, יהיה צודק אשר יהיה. אנו חייבים לשמור על צדקת המחאה ומוסריותה, ולא לפגום בה באופן כזה", אומר ריבלין.שר הרווחה, יצחק הרצוג, קרא לניצולי השואה לנהוג בשיקול דעת ובאחריות בצעדי המחאה שלהם. לדבריו, מצעד שבו ילבשו הניצולים מַדֵי אסירים ויענדו טלאי צהוב, וכל-כולו עוסק בוויכוח כספי מול הממשלה -- פוגע בזכרון הקולקטיבי של השואה.