הותר לפרסום כי במבצע משותף של צה"ל, משמר הגבול ושירות הביטחון הכללי הלילה בג'נין, נהרג עלאא מוחמד אבו-סרור, אשר נמנה על הנהגת ארגון הטרור 'הג'יהאד האיסלאמי' בג'נין ומי שהיה מעורב בתכנון פיגועי מטען ופיגועים נוספים, כמו גם בהקמת מעבדת חבלה בעיר.

מצה"ל נמסר כי תשתית ארגון הטרור 'הג'יהאד האיסלאמי' אחראית על ביצוע פיגועי התופת הקשים ביותר בשנתיים האחרונות, ביניהם פיגוע הירי בנקודת הביקורת 'עינב', מזרחית לטול-כרם בחודש יולי 2007.

אתמול (שישי) נערך מבצע משותף של צה"ל, משמר הגבול ושירות ביטחון כללי למעצר מבוקשים בכפר צידא, צפונית מזרחית לטול-כרם. במבצע נעצרו שני פעילי ארגון הטרור "הג'יהאד האיסלאמי" ונהרג פעיל טרור נוסף. השלושה היו חברים בתשתית טרור המעורבת בניסיונות להוצאת פיגועים כנגד אזרחים ישראלים וכנגד חיילי צה"ל.

במהלך הפעילות עצרו הכוחות את צדיק עודה, אשר נפצע לאחר שפתח באש לעבר הכוחות. צדיק עודה הינו פעיל בכיר בארגון הטרור "הג'יהאד האיסלאמי", אשר פעל במסגרת הארגון ויצר קשר עם מבוקשים בכירים על מנת לפעול עימם בפעילות טרור. כמו כן, עצרו הכוחות את צפות עודה, בן 27, פעיל ארגון הטרור "הג'יהאד האיסלאמי" שהיה סייענו של צדיק עודה.

במהלך הפעילות לאחר שפתח באש לעבר הכוחות , נורה טארק מלחם, בן 23, תושב הכפר רעי. טארק מלחם הינו מבוקש פעיל ארגון הטרור "הג'יהאד האיסלאמי" שהיה מעורב בפעילות כנגד כוחות צה"ל וכן בגיוס פעילים לארגון הטרור.

במהלך חילופי האש בין צה"ל והמחבלים נהרג הנער מחמוד קארנוי, אשר שהה באזור חילופי האש. יודגש כי לא ניתן לדעת האם נפגע מירי כוחות צה"ל או מאש מחבלים. צה"ל מביע צער על מותו של הנער אשר אינו מעורב בפעילות טרור, אך עם זאת, המציאות כיום בה ארגוני הטרור פועלים בקרב האוכלוסייה הפלסטינית האזרחית, מביאה לכך שאירוע מעין זה מתרחש.

במהלך המבצע, חשפו הכוחות 2 רובים מסוג קלאצ'ניקוב ומספר מחסניות אשר היו ברשות המחבלים. בנוסף, בסריקות שערכו הכוחות במקום, חשפו שני אפודים אשר הכילו 9 מטעני השלכה. אמצעי הלחימה הוחרמו והמטענים פוצצו באופן מבוקר.