בישיבת הועדה למינוי דיינים שהתכנסה היום בלשכת שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, נבחרו שלשה דיינים לבית הדין הרבני הגדול לערעורים. הדיינים שנבחרו הם הרב מנחם חשאי, הרב ציון בוארון והרב ציון אלגרבלי.

בשיחה עם חבר הועדה למינוי דיינים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, ביומן הצהריים של ערוץ 7, אמר סלומיאנסקי כי בחירת הדיינים היום אינה עומדת במרכז המחלוקת בין החרדים לציונות הדתית. לדבריו, עד שיגיעו הדיינים הציוניים למעמד בו יוכלו להתמנות לבית הדין הגדול יעברו עוד כמה שנים.

ח"כ סלומיאנסקי מסביר כי ביום רביעי תתכנס הוועדה לבחור 17 דיינים לבתי הדין הרבנים האיזוריים. לדברי ח"כ סלומיאנסקי באופן חוזר ונשנה כל הסכמה אליה מנסים להגיע עם נציגי החרדים בוועדה מטורפדת פעם אחר פעם על ידי נציג הממשלה בוועדה, השר אלי ישי, אשר ככל הנראה עומד בפני לחצים מהכיוון החרדי.

"למרות כל הדיונים ולמרות כל ההבנות ולמרות שהרב עמאר והרב בר שלום חושבים שאנו צודקים בדברינו, השר אלי ישי מטרפד את ההבנות", קובל סלומיאנסקי.

"התפיסה שלנו כנציגי הציונות הדתית היא לרומם את בית הדין באמת", טען סלומיאנסקי והוסיף, "אין עלינו ואנחנו לא מוכתבים על ידי אנשים מבחוץ ואנו מנסים לבחור לגופו של עניין ומאחר שבני הציונות הדתית החלו ללכת לדיינות הרבה יותר מאוחר מאשר הציבור החרדי לכן יקח קצת זמן עד שהדיינים של הציונות הדתית שכבר מכהנים יהפכו לאבות בתי הדין ויוכלו להתמנות לבית הדין הגדול".

סלומיאנסקי מספר כי ניסה לקדם את מועמדותו של הרב בארי לבית הדין הרבני הגדול, אשר מקורב לחוגי הציונות הדתית ומלמד בישיבת ההסדר "כרם דיבנה", אולם אע"פ שכל החברים הסכימו על כך שהוא ראוי לא הסתמנה תמיכה במועמדותו.

לקראת ישיבת הוועדה ביום רביעי בה ייבחרו 17 הדיינים לבתי הדין האיזוריים הזהיר סלומיאנסקי, כי"אם לא תהיה הבנה ואם ילכו כמו בפעמים הקודמות בכוח הרוב שיש להם, רוב של אחד, ויכפו את דעתם ורצונם על הוועדה יהיו בג"צים ויתכן שלא נשתתף בבחירה". סלומיאנסקי מזכיר כי בפעם הקודמת פסל היועץ המשפטי את מינוי הדיינים על ידי הוועדה.

עוד קובל ח"כ סלומיאנסקי על כך שלדבריו, לא חברי הוועדה הם אלו אשר קובעים את עמדתם בסוגיית מינוי הדיינים אלא גורמים חיצוניים לוועדה, תופעה שהיא פסולה על פי דעתו ואף חוקיותה מוטלת בספק.