הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי, אמר היום בטקס התייחדות עם זכר חללי חטיבת גולני כי צה"ל ממשיך לתקן את הליקויים שהתגלו במלחמת לבנון השניה, "בקיץ שעבר ידענו שוב מלחמה. מלחמת לבנון השנייה. במלחמה זו נחשפו ליקויים ופערים, שעל תיקונם אנו שוקדים, למען היותו של צה"ל כשיר ומוכן, ולמען ביצור עוצמתו וחוסנו של הצבא – לקדם כל אתגר ולהיות יכולים לו. טיפוח עוצמתו ומוכנותו של צה"ל היו ועודם "רשת הביטחון" האמיתית להבטחת קיומה וביטחונה של מדינת ישראל", אמר אשכנזי.

"הליקויים והפערים שנתגלו במלחמה האחרונה, אסור להם שיאפילו אף לא לרגע על גילויי הגבורה, על מסירות הנפש, על הנחישות, על כושר הלחימה ועל הרעות שגילו הלוחמים והמפקדים בסדיר ובמילואים של צה"ל בקיץ 2006".

אשכנזי ציין כי "גילויים אלו אינם נופלים במאומה מגילויי הגבורה ומחירוף הנפש של לוחמי צה"ל בכל מלחמותיו. גם במלחמה זו רשמו לוחמי חטיבת גולני פרק מופת של דבקות במשימה, אומץ לב ואחוות לוחמים, מופת שעליו יגדלו עוד דורות רבים של לוחמים ומפקדים. גם במלחמה זו ידענו שכול ומוות. שורת הנופלים נתארכה. משפחת השכול – התרחבה".

"אתם, בני המשפחות השכולות, שחייכם אינם חיים מיום שבו נפלו הבן, האב, האח, יודעים אנו את כאבכם: כאב שאין בכוחן של מילים להביא לו מזור, כאב שגם הזמן לא יוכל לרפא. עבורכם כל יום הוא יום של זיכרון. נחבק אתכם ביד אוהבת, חיבוק כואב, אמיץ וחם, המבטא בלי מילים את שחשים כולנו. דמותם של רעינו, לוחמינו, פניהם הצעירות תמיד, פועל-חייהם ונסיבות מותם – חקוקים תמיד על ליבנו, והם בני לוויה תמידיים בכל אשר נלך ונפעל. הם שבים ומזכירים את גודל האחריות המוטלת עלינו, לשמור מכל משמר על מדינת ישראל, לעשות הכול כדי להגן על קיומנו ועל ביטחוננו בארץ הזאת", אמר אשכנזי.

הרמטכ"ל ציין בסוף דבריו כי צה"ל יעשה הכל עד אשר ישובו חיילנו הנעדרים, "לא נשקוט עד אשר נשיב את חיילינו השבויים והנעדרים במהרה הביתה".