מנהל תחנת "קול האמת" ישאר במעצר גם בחג

בית המשפט קבע כי שמואל בן עטר, מנהל תחנת השידור הפיראטית "קול האמת", יישאר במעצר גם בחגים.

כתב ערוץ 7 , כ"ו באלול תשס"ז

בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע כי שמואל בן עטר, מנהל תחנת השידור הפיראטית "קול האמת" יישאר במעצר, ובכך קיבל את הערעור שהגישה הפרקליטות על ההחלטה לשחררו לקראת החגים.

בן-עטר מואשם בהפעלת תחנת שידור פיראטית שמפריעה לתדרי מגדל הפיקוח של נמל התעופה בן-גוריון.

הפרקליטות הגישה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בראשל"צ כתבי אישום נגד רפי אוחנה בגין שידור ברדיו 'קול האמת' ונגד מנהל התחנה שמואל בן עטר. כמו כן הוגשו בקשות למעצר עד תום ההליכים.

בכתב האישום נכתב כי לפחות 15 משדרים מוקמו במקומות רבים בארץ, וכי שידורי התחנה הפריעו מספר פעמים לתדרי התקשורת של נתב"ג המיועדים לקשר עם כלי טיס. "במהלך שנת 2007 נתפסו על ידי המשטרה ומשרד התקשורת מספר משדרים של התחנה במספר מקומות שונים ברחבי הארץ. למרות תפיסת המשדרים הנאשם לא הפסיק את שידורי התחנה, ואף הורה לטכנאי התחנה להציב משדרים חדשים תחת אלה שנלקחו על ידי המשטרה".

בכתב האישום העוסק בעניינו של בן עטר נכתב כי "במהלך התקופה הרלוונטית, במסגרת עיסוקו כשדרן, הגיש הנאשם תוכניות מוסיקה ומלל וכן הפעיל ציוד שידור בתחנת קול האמת. הנאשם הורה לצוות הטכני של התחנה היכן להתקין משדרים של התחנה, ומתי להתקין משדרים חדשים תחת המשדרים אשר נלקחו על ידי פקחי משרד התקשורת ומשטרת ישראל".

עוד נקבע בכתב האישום כי במספר תאריכים שונים הפריעו שידורי קול האמת לשידורי מגדל הפיקוח בנתב"ג, הפרעה אשר גרמה לקושי ביצירת הקשר בין מגדל הפיקוח לבין המטוסים באוויר. הפרעה זו נפסקה לאחר איתור המשדר .

בן עטר הואשם גם כי לפני ימים אחדים שיבש הליכי חקירה, כשניסה לברר עם נחקרים אחרים מה הם אמרו בחקירתם במשטרה, והביע את מורת רוחו מהפללתו, וכן ניסה להשפיע על הנחקרים לשתוק בחקירה.

"שידור פיראטי החוסם את הקשר ברגע קריטי שבו טייס מקבל הוראה ממגדל הפיקוח, עלול לגרום לתאונה אווירית עם מאות נפגעים. גם כך המרחב האווירי בישראל צפוף ובעייתי – השידורים הפיראטיים עלולים להיות הניצוץ שיבעיר את השמיים", נכתב בבקשה להאריך את מעצרו.