כמחצית מתושבי חבל עזה - 47% - חשבו לעזוב את הרצועה בשל המצב הכלכלי הבלתי נסבל. כך עולה מהסקר החודשי של חברת "ניר איסט קונסלטינג" שנערך ברצועה. הסקר, שפורסם בסוכנות הידיעות הפלשתינית "מעאן", מגלה כי 69% מתושבי רצועת עזה חיים מתחת לקו העוני, 41% מהם חיים בתנאים של עוני מחפיר,

הסקר, הרביעי במספר מאז החלה החברה (השוכנת ברמאללה) לבצע אותו בחודש יוני השנה, נערך בין התאריכים 25 ו-27 בספטמבר והשתתפו בו 470 פלשתינים, נשים וגברים, תושבי אזורים שונים ברצועה.

לפי הסקר, 82% מהתושבים מאמינים כי המצב הכלכלי הידרדר בעקבות השתלטות חמאס על הרצועה לפני יותר ממאה ימים, לעומת 8% בלבד שענו כי המצב השתפר. 11% סברו כי המצב הכלכלי נשאר כפי שהיה לפני ההשתלטות.

בנוסף, מעיד הסקר כי 57% מתושבי הרצועה סובלים ממחסור במוצרי מזון ו-58% ממחסור בתרופות. 75% מהצרכנים אמרו כי הם מתקשים יותר להשיג מוצרים נחוצים, ו-83% מהסוחרים והיצרנים אמרו כי הם מתקשים יותר בהבטחת מוצרי הגלם.

בתשובה לשאלה אודות אמצעים חלופיים שהתושבים מנצלים בתקופה זו (כמו ללוות כסף, למכור תכשיטים או לשלוח את הילדים לעבודה), ענו 20% כי הם גמרו כל אמצעים חלופיים אלה. 19% ענו כי הם השתמשו בהם באופן ניכר, 22% במידה מסויימת ו-27% באופן נדיר. 12% מהמשתתפים בסקר ענו כי לא היו להם אמצעים חלופיים מלכתחילה.

התאחדות העובדים הממשלתיים מאיימת להשבית את המשק ביום א' אם הממשלה לא תפעל ברצינות לתשלום משכורות העובדים לפני חג "עיד אל-פיטר" המציין את סיום חודש רמדאן בעוד קצת יותר משבוע.

יו"ר ההתאחדות, אמג'ד אבו רעד, תקף את הממשלה על שלא מילאה את ההבטחה לשלם משכורת של חודש בנוסף ל-10% מסך המשכורות אותן הלינה עד כה ושילמה במקום זאת משכורת של חודש אחד ועוד 1000 ₪ בלבד. אבו רעד האשים את הממשלה ב"שימוש בהפרש לצורך קניית רכבים לשרים החדשים."