תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר אל השר לביטחון פנים אברהם דיכטר בבקשה להתערב במניעת אי קידומו בדרגה ובתפקיד של סנ"צ אפרים (קרמשניט) ארליך שחשף בעבר פרשות שחיתות שבהם היו מעורבים בכירים במשטרה.



אומ"ץ טוענת באמצעות עו"ד פינחס פישלר כי סנ"צ ארליך שובץ באגף התנועה של המשטרה בתפקיד שולי שאינו מאפשר לו לממש את כישוריו בתחומי הלחימה בפשיעה ברמות הגבוהות וכל זאת משום שבשעתו התריע על פרשות שעמדו במוקד חקירותיה של ועדת זיילר.



עוד טוענת אומ"ץ כי אי קידומו של "קרמשניט" בדרגה ובתפקיד נעשה במכוון והיא עומדת על כך שהשר לביטחון פנים יתערב בפרשה זו.



נזכיר כי ארליך העביר את המידע בדבר החשד לקיומו של קשר בין משפחת פריניאן לניצב יורם לוי לתנועה לאיכות השלטון, למערכת התכנית 'עובדה' ולגורם נוסף. לאחר שהתעורר החשש שיבולע לו בעקבות פרסום החשדות העניק לו פרקליט המדינה ערן שנדר חסינות, אולם כעת, כאמור, עולה החשד כי אולי יש בכוחה של החסינות למנוע את העמדתו לדין, אולם לא בטוח שיש בכוחה למנוע התעמרות פנים משטרתית בו ומניעת קידומו לתפקידים בכירים יותר.



במרוצת השנים האחרונות רכש לו סנ"צ ארליך ניסיון רב בחשיפת פרשיות שעל פי פרסומים שונים העדיפו במשטרה להתעלם מהם או לגרור רגליים בטיפול בהם. היכרותו הרציפה עם השטח והרחוב הפכה את ארליך למאגר מידע ופעילות בלתי נלאית ונמרצת במרכזי הפשע במרכז הארץ.