בגן חסידי אומות העולם ביד ושם יתקיים הבוקר טקס הענקת אות לחסידת אומות העולם מגרמניה אליזבת הדוויג ליג'ה גסלר ז"ל. בטקס ישתתפו שניים מתוך שלושת האחים שהיא הצילה: לילי ווין-גסלר מארה"ב ורומן גסלר מישראל. הם גם יקבלו בשמה את האות והמדליה, שיוענקו על ידי מנהלת מחלקת חסידי אומות העולם ביד ושם אירנה שטיינפלד.סיפור ההצלה:

אדוארד ודורה גסלר ושלושת ילדיהם התגוררו בעיר בילסקו-ביאלה (Bielsko Biala) שבדרום פולין. בשנת 1938 הצטרפה למשפחה מטפלת פולניה קתולית ממוצא גרמני אליזבת הדוויג ליג'ה (ELISABETH HEDWIG LEJA ) לסייע בטיפול בשלושת הילדים- אלק בן ה- 11; לילי בת ה- 4 ורומן בן השנה.עם פרוץ המלחמה החליטה אליזבת להישאר עם משפחת גסלר ולסייע להם במנוסתם לעיר לבוב. בלבוב לא עמד כוחה של האם (דורה) והיא שמה קץ לחייה. אדוארד נותר לבדו עם שלושת הילדים. המטפלת אליזבת מחליטה לעזור לאדוארד בטיפול בשלושת הילדים.במהלך כל תקופת המלחמה אליזבת הגנה על הילדים בכל דרך אפשרית מתוך אכפתיות, מסירות ואהבה אמיתית לילדים, תוך סיכון חייה שלה - היא לימדה אותם את השפה הגרמנית, לימדה אותם ממנהגי הנצרות, צבעה את שיער ראשה הכהה של לילי לבהיר,

ובכל פעם שנשאלה היתה מציגה את הילדים כילדיה שלה. בסוף 1941 המשיכו האב אדוארד ובנו אלק להונגריה, כשהם משאירים את לילי ורומן עם אליזבת.

במרץ 1942 בשל חשש לחיי הילדים החליטה אליזבת לקחת את הילדים ולהמשיך להונגריה דרך הרי הקרפטים ולהצטרף לאדוארד ואלק. ב- 1944 נעצרו אדוארד ואליזבת כשברשותם דרכונים מזויפים. הם נשלחים למחנה ריכוז, לאחר שאליזבת הצליחה לשכנע את הגרמנים להשאיר את לילי ורומן בבית בהשגחתו של אלק.

בהמשך הצליחה אליזבת להסדיר את שחרורם מהמחנה בזכות קשריה עם הכנסייה הקתולית בבודפשט. אליזבת נשארת עם אדוארד ושלושת הילדים, ובשנת 1965 הם נישאים. אליזבת נפטרה בשנת 1983.