הרב אברהם שפירא זצ"ל
הרב אברהם שפירא זצ"ל פלאש 90

בערב סוכות, בכוחותיו האחרונים, חתם הגאון הרב אברהם שפירא זצ"ל על כרוז, כנגד יוזמותיו המדיניות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

הרב חיים שטיינר, ר"מ בישיבת מרכז הרב סיפר לערוץ 7 את הפרטים על חתימתו האחרונה של הרב, "לפני יום הכיפורים התקשר אלי ח"כ אורי אריאל (איחוד לאומי-מפד"ל), ושאל אותי: למה אתם הרבנים שותקים בעקבות תוכניותיו המדיניות של ראש הממשלה למסור את ארץ ישראל".

"ישבתי וניסחתי כרוז, וניגשתי אל הרב אברהם שפירא זצ"ל, הרב אמר לי חייבים לחתום על כרוז כזה, אך אין לי כוח, וכך מערב יום הכיפורים במשך יום-יום הגעתי אל הרב אך כל יום הרב אמר שאין לו כוח לחתום על הכרוז".

"בינתיים נלקח הכרוז לרב מרדכי אליהו שהוסיף עליו כמה משפטים ושינה אותו, וחתם גם הוא עליו. בערב סוכות ניגשתי לבית החולים ומסרתי את הכרוז לבנו, הרב יעקב שפירא, כדי שימסור אותו לרב. ובכוחותיו האחרונים, לפני החג חתם הרב על הכרוז".

חתימתו של הרב, שנראה מהכרוז המצורף שנעשתה בקושי, מתנוססת מתחת לדברי הכרוז "בערב יום הכיפורים תשס"ח – אנו קוראים לכל בית ישראל למחות בכל תוקף על הדיבורים והכוונות של ראש הממשלה של ראש הממשלה ואנשי ציבור בדבר "מדינה פלסטינית" ונסיגה משטחי הקודש של ארץ ישראל".

"ארץ ישראל שייכת לעם ישראל וניתנה לנו לנחלה על ידי בורא עולם, ואין זכות לראש ממשלה ולכל אדם למסור חלקים ואף לא גרגיר מארץ ישראל הקדושה. ארץ ישראל כולה, על פי גבולות התורה – הייתה שייכת בעבר ושייכת בהווה ובעתיד אך ורק לעם ישראל, ואסור באיסור תורה חמור לוותר על שטח כלשהו מארצנו הקדושה".

"האם לא למדנו לקח מגירוש אחינו הגיבורים תושבי גוש קטיף וצפון השומרון שנעקרו מבתיהם? אנו קוראים לציבור למחות נגד דיבורים אלה, ולראש הממשלה לחזור בו, ולדאוג לזכויות של עם ישראל בארצו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו