שר הביטחון, אהוד ברק, אישר היום את המלצות מערכת הביטחון בנושא המגבלות על רצועת עזה, במסגרת הערכת המצב השבועית, לא הוחלט על מועד כניסת ההמלצות לתוקף.על פי החלטת ברק תקוצץ אספקת החשמל לרצועת עזה, למשך פרק זמן ממושך, לאחר כל ירי רקטת קסאם לעבר ישראל.

ועדה ובראשה סגן שר הבטחון, מתן וילנאי, המליצה להפסיק את זרם החשמל בשעות הערב והלילה לאזור בית חנון, משם נורים הטילים, ולצמצם את העברת הדלק והסחורות לרצועה. שר הבטחון ישקול גם את ההצעה לסגור את המעברים עם הרצועה לתקופה בלתי מוגבלת אם יימשכו נסיונות המחבלים לפגוע בהם.

ההצעה להפחית את היקף העברת הדלק והחשמל הנה חלק אחד מתוך מכלול הצעות שנועדו לסייע במאבק נגד המשך ירי הקסאם. את מכלול ההצעות מציגה מערכת הביטחון בעקבות עבודת מטה מקיפה בה נבחנו תגובות אפשריות להמשך הירי, ומנגד נשקלו תגובות אפשריות מצד הפלסטינים.

לפי שעה הכוונה היא ליישם את הסנקציות האזרחיות בעיקר בקווי החשמל המובילים לצפון הרצועה משם נורות הרקטות .

סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הסביר הבוקר את המלצת מערכת הביטחון ואמר "אין לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים האלו. לא יכול להיות מצב שבו אנחנו מספקים לפלסטינים את כל צרכיהם כרגיל והם יורים עלינו. עזה היא ישות עוינת ומדובר בהתנתקות הדרגתית". וילנאי אמר את הדברים בריאיון לגלי צה"ל.

אלון דוידי, יו"ר המטה לבטחון שדרות אומר בעקבות החלטת ברק כי, "החלטת ברק היא לעג לרש וניסיון לזרוק חול בתושבי שדרות ומדינת ישראל. שיבושים באספקת החשמל הם אמצעי יעיל במאבק של ועד עובדי חברת החשמל לשיפור תנאי העסקתם אך במלחמה מול הטרור, מתקבלים כהפגנת חולשה וכצעד נואש ולא אפקטיבי".