הרמטכ"ל: ירושלים - הסיבה לחיינו כאן

הרמטכ"ל מגדיר את ירושלים כתכלית וסיבת החיים בישראל וקובע כי צה"ל יעשה הכול כדי שהעיר תמשיך להיות בירתו הנצחית של העם.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשס"ח

באירוע הצדעה של ארגון 'צוות' לצה"ל חציון 40 שנה לשחרור ירושלים נשא הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, דברים, ובהם קבע כי ירושלים מהווה הסיבה והתכלית לחיים בישראל. עוד אמר הרמטכ"ל כי צה"ל יעשה הכול כדי להותיר את ירושלים בירתו הנצחית של עם ישראל.

"ירושלים מסמלת את הטעם ואת התכלית של חיינו כאן. על מה ולשם מה אנו לוחמים. נמשיך ונעשה כל שלאל ידינו על מנת להבטיח כי ירושלים תישאר לעולמי עד בירת ישראל. וכפי שאמר הנביא ישעיהו לפני 2700 שנה: "על חומותיך ירושלים הפקדתי שומרים כל היום וכל הלילה..."

באירוע נכחו נשיא המדינה, שר הביטחון, שרי הביטחון בעבר משה ארנס ואיציק מרדכי. הרמטכ"ל לשעבר יעלון, ראש עיריית ירושלים ואישים נוספים.

אשכנזי הביע בדבריו שמחה על כך שלמרות היות השירות בצה"ל חובה הרי שצעירים רבים מתגייסים מתוך תחושת שליחות. "צה"ל הוא צבא העם המגייס אל שורותיו נערות ונערים מכל קצות העם על-פי חוק שירות הביטחון. עם זאת, רבים רואים, לשמחתנו, בשירות הצבא לא רק חובה שכל אחד בתורו חייב בה, אלא בעיקר שליחות. בעיקר תקפים הדברים לגבי אלו שבחרו להקדיש את מיטב שנותיהם, את כוחותיהם ואת מרצם לשירות ארוך שנים בצבא ההגנה לישראל, מתוך תחושה עמוקה ופשוטה כי זה מה שצריך ונכון, כדי להבטיח את קיומה, ואת ביטחונה של מדינת ישראל".

"כל דור, תרם ותורם את תרומתו שלו לביטחון ישראל. כל דור בתורו מציב את הנדבך שלו בחומת המגן. אנו, לובשי המדים של היום, יודעים להוקיר ולהעריך את שהציבו, בנו ועשו אלו שקדמו לנו, את פועלם של הדורות הקודמים שהניחו את המסד ואת התשתית לבניינו של צה"ל היום, לעוצמתו, ליכולתו המקצועית, ולא פחות חשוב מכך – לרוח המפעמת בו", דברי הרמטכ"ל.