עו"ד שפטל: פרשת בית"ר - רדיפה פוליטית

המשפטן יורם שפטל תוקף בחריפות את העמדת אוהדי בית"ר ירושלים לדין. "הרקטות שנורו הבוקר הם נורו כאילו ע"י רבין עצמו".

חזקי ברוך , כ"ז בחשון תשס"ח


המשפטן יורם שפטל התייחס היום בראיון לערוץ 7 לפרשת אוהדי בית"ר ירושלים שהשמיעו 'בוז' במהלך דקת הדומיה לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין. שפטל תקף בחריפות את ההחלטה להעמיד לדין למשפט את הקבוצה. "עמדתה לדין של בית"ר ירושלים הוא באמת שיא של הבולשביזם הפלסטינאי ע"י הגיס החמישי שלנו ששולט אצלנו בארץ במיוחד בתקשורת ובמשפט", אמר שפטל.

"מה שייך ההתנהגות הכי בהמית הכי גסת רוח בהקשר פוליטי ברור?, הרצון לעמוד דום דקה דומיה לזכרו של יצחק רבין הוא עניין פולטי נטו שאין לו דבר עם ספורט, אז לכן תהיה ההתנהגות של אוהדי ביתר אשר תהיה, אין לה שום מקום כהגדרה התנהגות בלתי ספורטיבית"

שפטל סבור כי מדובר בנסיון לסתום פיות, "הקהל של בית"ר ירושלים הגעיל אותו הרעיון שכופים עליו לעמוד דום לזכרו של רבין, שעד היום בגללו נרצחו בין 1400 אולי 1500 אזרחים והקסאמים שנפלו הבוקר סמוך בשדרות כאילו רבין במו ידיו ירה אותם, כי הם נורו על ידי אותם כנופיות שרבין אישית הכניס לעזה", אמר.

שפטל מזכיר את התקופה בה הכניס רבין את כנופיות הרצח ולעג לכל אנשי המחנה הלאומי שניבאו שחורות, "הרקטות עפות כל יום 7 שנים בגלל יצחק רבין יותר, לשיטתי, מאשר אנשי החמאס שיורים אותם"